step fitness piękne nogi

Step fitness. Piękne nogi dzięki intensywnym ćwiczeniom

Pięknie wyrzeźbione łydki, smukłe i mocne uda, a do tego cudownie uniesione, wolne od cellulitu i jędrne pośladki? To jest możliwe! Z pomocą przychodzi nam tutaj step fitness, opierający się na seriach ćwiczeń dedykowanych dolnym partiom naszego ciała. Za ich pomocą nie tylko spalimy kalorie, zredukujemy poziom tkanki tłuszczowej i pozbędziemy się niechcianych kilogramów, ale i pięknie wyrzeźbimy sylwetkę.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii step

Pod samą nazwą stepu kryje się rodzaj platformy, przypominającej zwyczajny stopień. Ćwiczenia zaś mogą kojarzyć się nam z wchodzeniem i schodzeniem ze schodów – na tym bowiem bazować będzie znakomita część treningu. Niech jednak nie zwiedzie nas pozorna łatwość tych ćwiczeń – wyróżniają się one znaczą intensywnością, zaś nieskomplikowane nawet ruchy ewoluują w zaawansowane układy choreograficzne, przypominające układy taneczne. Całości towarzyszy rytmiczna muzyka, zagrzewająca nas do jeszcze większego wysiłku i dawania z siebie wciąż więcej i więcej.

Osoby bardziej ambitne albo zaprawione w boju mogą podnieść wysokość stopnia, dzięki czemu trening będzie jeszcze intensywniejszy. Dodatkowym obciążeniem będzie podkręcenie tempa oraz dodatnie ćwiczeń na ramiona. Uważajmy jednak, aby decydować się na nie dopiero po uprzednim opanowaniu pracy nóg – w przeciwnym razie możemy mieć problemy z koordynacją ruchową i zaryzykować bolesnym upadkiem.

Pamiętajmy także o odpowiedniej postawie – nasza głowa powinna być uniesiona, ramiona luźne, plecy wyprostowane, zaś klatka piersiowa dumnie wypięta do przodu. Podczas trwania treningu nie zapominajmy też o napinaniu mięśni brzucha i spokojnym, regularnym oddechu. Na stopień wchodźmy za każdym razem całą stopą – tylko tak unikniemy ześlizgnięcia się. Ze stepu schodźmy natomiast zawsze tylko tyłem lub bokiem, nigdy zaś przodem. Co więcej, uważajmy też, aby nasza stopa nie wystawała poza powierzchnię stepu, a kąt w stawie kolanowym przy wchodzeniu na niego nie przekraczał 90 stopni. Tylko pozornie wymaga to jednak wielkiej uwagi – w praktyce zaś szybko wchodzi w nawyk, a ćwiczenia na stepie zmieniają się w znakomitą rozrywkę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *