pole dance nauka

Pięć największych zalet pole dance

Pole dance nie bez powodu cieszy się w Polsce coraz większą popularnością – pozwala pracować nad wszystkimi partiami mięśni, pięknie rzeźbi i wyszczupla sylwetkę, a do tego daje satysfakcję, jakiej próżno szukać na standardowych zajęciach fitness. Jakie jeszcze przynosi nam on korzyści?

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii pole dance

 

  1. Pomaga spalać kalorie

A w efekcie – pozbyć się niechcianego tłuszczu! Treningi pole dance wymagają ogromnego wysiłku wszystkich mięśni, toteż dają o niebo lepsze rezultaty niż spokojny jogging czy godzina relaksacyjnego pływania. Średnio można spalić tutaj nawet 600 kalorii, co stawia pole dance na samej drabinie tłuszczowych pogromców!

  1. Wzmacnia mięśnie

Badania pokazują, że podczas każdego treningu pracuje około 90 procent naszych mięśni. A zatem – niemal całe nasze ciało! Dlatego pole dance wymaga tak dużej wytrwałości i wytrzymałości – początkowo choćby utrzymanie się na rurze może graniczyć tutaj z cudem.

  1. Pozwala się odprężyć

Jak każdy rodzaj sportu, tak i pole dance pozwala nam odreagować po ciężkim dniu. Rozładowuje napięcie, usuwa stres i oznaki zmęczenia, pomaga rozładować negatywne emocje. Do tego pomaga w wyzwoleniu endorfin, nie bez powodu nazywanych hormonem szczęścia!

  1. Gwarantuje świetną zabawę

Zwyczajny fitness jest nudny i przewidywalny. Owszem, pomaga w walce z nadwagą i poprawia naszą kondycję, ale trudno czerpać z niego większą frajdę. Tutaj jest inaczej. Zajęcia pole dance to przede wszystkim doskonała zabawa, świetna atmosfera i doborowe towarzystwo, które pozwala Ci czuć się dobrze i pewnie.

  1. Wyzwala seksapil

Na koniec rzecz może najważniejsza – pole dance idealnie pomaga w podkręcaniu poczucia własnej wartości! To genialny sposób na wyzwolenie w sobie pokładów seksapilu, jakich nawet nie byłaś świadoma. Pozwala uelastycznić ciało, czyni je bardziej jędrnym i gibkim, uczy nowych ruchów, koryguje postawę i pomaga doceniać kobiece kształty. Dzięki temu, że ćwiczy się w skąpych strojach (idealny zestaw to krótkie spodenki i sportowy stanik bądź przylegająca do ciała koszulka), pole dance pomaga też w walce z kompleksami!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *