power bike korzyści

Czym jest powerbike?

Powerbike jest nową, ale coraz popularniejszą formą aktywności fitness. Dyscyplina z typu indoor cycling łączy silny wysiłek i możliwość ćwiczenia w takt muzyki. Wyjątkowość tej dyscypliny polega na tym, iż ćwiczymy na rowerkach treningowych, w grupach. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów fitness, dzięki czemu są one ciekawe i z pewnością nie będą nużyć. Podczas 45-minutowej sesji uczestnicy „przebywają” konkretny dystans w nakładanym przez prowadzącego tempie. A wszystko to w takt energetycznej i motywującej do działania muzyki. Dyscyplina ta nie wymaga specjalnych umiejętności koordynacyjnych, kondycji – zajęcia są prowadzone w różnych grupach, od początkujących, aż po grupy zaawansowane. Zadaniem trenera jest nie tylko narzucenie samego tempa, ale również pozycji, w której uczestnicy pokonują kolejne kilometry.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii power bike

Zalety powerbike

O zaletach mówią nie tylko instruktorzy, ale i sami ćwiczący. Podkreślają prostotę ćwiczeń oraz ich efektywność i wpływ nie tylko na sylwetkę, ale przede wszystkim na samopoczucie. Niewątpliwie zaletą tej dyscypliny jest również możliwość uprawiania jej bez względu na wiek – na zajęciach pojawiają się zarówno osoby młode, jak i starsze.
Niewątpliwie zaletą jest również niski stopień kontuzji w tego rodzaju sportu. Oczywiście, zdarzają się przypadki przeciążenia organizmu czy też drobnych kontuzji okolic ścięgien, jednak większość osób które trenują tę dyscyplinę chwali ją i poleca innym.

Podczas intensywnych zajęć powerbike:

  • wzmocnisz mięśnie nóg, wydłużysz ich czas pracy
  • zmniejszysz ilość tkanki tłuszczowej na udach, biodrach
  • podniesiesz ogólną wydolność swojego organizmu
  • wzmocnisz swoje serce i układ krążenia
  • nauczysz się oddychać w sposób właściwy
  • znacząco wysmuklisz swoją sylwetkę.

Zajęcia powerbike prowadzone są w coraz większej ilości klubów. Ich właściciele inwestują w wysokiej jakości sprzęt, posiadający nie tylko specjalnie skonstruowaną ramę, ale i uniwersalne pedały SPD czy antypoślizgową powierzchnię na siodełku oraz kierownicy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Jedna myśl na temat “Czym jest powerbike?”

  1. A co z obciążeniem kręgosłupa ? Jak wiadomo coraz więcej na niego narzeka . Jest wskazana ta dyscyplina czy wręcz przeciwnie odradza sie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *