joga pozycje

Pozycje w jodze – joga z Agnieszką Słupską

Dzisiejszą praktykę prowadziła Agnieszka Słupska. Agnieszka jest związana z jogą w Akademii Hatha Jogi Sławomira Bubicza od 2000 roku, a zajęcia prowadzi od 2009 roku. Zajęcia były skoncentrowane na rozciąganiu tyłów nóg przy utrzymaniu prostego kręgosłupa.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii hatha joga

Dzisiejsza praktyka

Utrzymanie prostych nóg i rozciąganie mięśni nie jest dla mnie bardzo trudne. Do czasu :) aż dołożę konieczność utrzymania prostego kręgosłupa. Wtedy sprawy mocno się komplikują. Utrzymania prostego kręgosłupa w pozycji Upavista Konasana (Pozycja siedzącego kąta) jest dla mnie trudne. Dla zainteresowanych pozycja wygląda tak:

Upavista konasana
Upavista konasana – zdjęcie pochodzi z portalu joga-joga.pl

Instruktorka

Agnieszka jest empatycznym nauczycielem. Dużo widzi. Szybko orientuje się, jakie trudności mają uczestnicy zajęć. A kto z grupy może pójść dalej, tylko boi się  normalnej dawki bólu i dyskomfortu. U mnie zauważyła, że boli mnie szyja. Faktycznie miałam usztywniony obszar szyi i barków. Podeszła i zapytała, czy pokazać mi sposób jak rozluźnić szyje. I powiem Wam, że sposób jest bardzo prosty, a efekty rewelacyjne :)

Jak rozluźnić szyję w kilka sekund?

Potrzebujecie płaskiej przestrzeni np. łóżka, tak, żeby po tym jak się położycie, jedna ręka i bark mógł spokojnie zwisać w dół. Do tego potrzebujecie zwiniętego w kulkę małego ręcznika, który podkładacie pod łopatkę ręki, która opada w dół. I pozwalacie, żeby ręka swobodnie opadła. Nie siłujecie się z własnym ciałem.

Wystarczy kilka – kilkanaście sekund. I zmieniacie stronę. Szczerze jak wstałam, to nie wierzyłam w to co czuję :) Bo szyja się rozluźniła i przestała ciągnąć. Będę praktykować :)

Link do grafiku zajęć Agnieszki

Dzięki i do zobaczenia!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.