trening tbc od podszewki

Pozytywne wzmocnienie – TBC od podszewki

Rozpoczynając swoją przygodę z treningiem, poszukujemy ćwiczeń idealnych. Oczekiwań i preferencji jest tyle, co klientów siłowni. Niektórym zależy jedynie na zrzuceniu kilku kilogramów bądź wymodelowaniu brzucha, inni walczą o smukłą, wyrzeźbioną sylwetkę, a kolejni o wzmocnienie i siłę. W przypadku treningu TBC – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii tbc

Na dobry początek

TBC, czyli Total Body Conditioning, to trening łączący ćwiczenia aerobowe z ćwiczeniami wzmtbcacniającymi określone partie mięśni. Wszystko wykonywane jest w rytmie pozytywnej, rytmicznej muzyki. Głównym celem TBC jest wzmocnienie i wymodelowanie całego ciała z jednoczesnym poprawieniem samopoczucia i kondycji. To idealny trening dla osób po długiej przerwie bez aktywności fizycznej, osłabiających chorobach, ciąży, a także osób starszych i z różnego rodzaju dolegliwościami. Szeroki wybór ćwiczeń i akcesoriów pozwala dobrać trening do wymagań każdego uczestnika.

Dla nie znoszących nudy

Wśród użytkowników siłowni często słyszy się opinie o monotonii wykonywanych treningów. Niestety, praca nad ciałem związana jest z regularnością, powtórzeniami i wyrzeczeniami. W przypadku TBC monotonia nie istnieje. Dlaczego?

Po pierwsze – muzyka. Codziennie inna, porywająca i energetyzująca. Po drugie – różne układy choreograficzne. Po trzecie – zastosowanie różnego rodzaju akcesoriów, takich jak hantle, obciążniki, zajączki, stepy. Trening oparty jest na stałych elementach, ale na za każdym razem wyglądają one inaczej. Ponadto, nic nie zastąpi pozytywnej adrenaliny, która będzie nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas po wyjściu z siłowni.

TBC – dla każdego?

Ćwiczenia dla osób osłabionych, z różnego rodzaju kontuzjami, czy dolegliwościami kostnymi to bardzo ważny obszar, którego nie można pomijać. Odpowiednio dopasowany trening TBC nadaje się również dla osób chorych, czy starszych. Musi być jednak dobrze prowadzony i kontrolowany przez profesjonalnego trenera. To trening zarówno dla osób uczęszczających na siłownię dla rekreacji, jak i profesjonalistów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *