ćwiczenie na mięśnie brzucha

Płaski brzuch – jak można go osiągnąć?

Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie idealnie płaskiego brzucha, którego wygląd można porównać do deski. Jeszcze lepiej, jeśli wyraźnie będą na nim zarysowane mięśnie. Jak osiągnąć taki stan? Czy wymaga to dużego wysiłku?

Dieta przede wszystkim

Niezależnie od tego, jak ciężki trening mięśni brzucha będziemy wykonać, zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej może sprawić, że zarys mięśni nie będzie widoczny. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć ładnie wyrzeźbiony brzuch, musi zacząć od zredukowania tkanki tłuszczowej. Odpowiednia dieta i trening typu kardio (jazda na rowerze, bieganie, szybki marsz czy jazda na rolkach) to klucz do sukcesu. W diecie należy wyeliminować wszystkie tak dietazwane puste kalorie. Fas – foody, słodkie bułki, dania instant – wszystko to jest zakazane. Należy sięgać natomiast po owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, które dostarczają dużo błonnika.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii płaski brzuch

Brzuszki – stawiaj na jakość

Popularne brzuszki to najbardziej znane ćwiczenie, które wykonujemy wtedy, kiedy chcemy ładnie wyrzeźbić brzuch. Trzeba jednak pamiętać, że w tym wypadku nie liczy się ilość, a jakość. Ważna jest dokładność i pełna koncentracja. Efekty pojawią się szybciej, jeśli w trakcie ćwiczeń będziemy mocno spinać mięśnie. Ćwiczyć trzeba nie tylko mięśnie proste, ale również skośne i zębate. Tylko wtedy efekt będzie harmonijny i naprawdę ładny.

Oddech – również jest istotny

Wstrzymywanie oddechu istotnie utrudnia ćwiczenia oraz zmniejsza ich efektywność. Robiąc brzuszki, wydech wykonujemy w momencie, kiedy tułów odrywa się od podłoża. Wdychamy powietrze (zawsze nosem!), kładąc się z powrotem na podłodze. Ułatwia to ćwiczenia i sprawia, że nie doprowadzamy do sytuacji, kiedy wysiłek podejmowany jest w warunkach beztlenowych. Tlen niezbędny jest do spalania tłuszczu i prawidłowego budowania tkanki mięśniowej.

Jak często?

Ćwiczeń na płaski brzuch nie wolno wykonywać codziennie. Doprowadziłoby to do przyzwyczajenia mięśni do wysiłku, co w konsekwencji zmniejszyłoby osiągane efekty i doprowadziło do rezygnacji z aktywności fizycznej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *