pilates ćwiczenia

Pilates – informacje oraz opinie

Pilates to metoda ćwiczeń wymyślona już w XX wieku, która opanowała cały świat. Popularność tej dyscypliny fitness wynika przede wszystkim z możliwości treningu bez stresu, który wykonywany jest przy instruktorze i w takt spokojnej muzyki. Ta forma aktywności łączy w sobie elementy baletu oraz jogi, dlatego też skutecznie wspomaga rozciąganie ciała oraz wysmuklanie sylwetki. Celem pilatesu jest przede wszystkim wzmocnienie mięśni, ale również odstresowanie, oczyszczenie umysłu. Ta metoda pozwala pozbyć się napięcia mięśniowego, rozluźnić i wyciszyć. Istotna jest precyzja i dokładność wykonywanych ruchów – dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyjątkowych rezultatów!

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii pilates

Zajęcia pilates trwają ok 90. minut. Co bardzo istotne – każde ćwiczenie powtarzane jest ok. 10 razy, przez co uczestnicy zajęć nie mają możliwości znudzenia i co chwilę wykonują nowe polecenia instruktora. Istotna jest przede wszystkim jakość wykonywanych ćwiczeń, dlatego też warto skupić się na precyzji i zapytać instruktora, czy ćwiczymy prawidłowo. Niezwykle ważna podczas ćwiczeń jest kontrola przepony- napięte mięśnie brzucha oraz odpowiednio dopasowany oddech to kluczowa część tego rodzaju ćwiczeń.

Kto może trenować pilates?

To bardzo istotne, iż tę rewolucyjną metodę aktywności może uprawiać każdy, również kobiety w ciąży, osoby po przebytych urazach. Pilates jest rekomendowany dla osób, których praca wymaga wielogodzinnego przesiadywania za biurkiem. Metoda ta zalecana jest również osobom posiadającym drobne problemy z kręgosłupem – ćwiczenia pozwolą rozluźnić mięśnie wokół naszej osi ciała. Pilates rekomendowany jest osobom starszym – nie obciąża on ciała, pozwala na wyciszenia.

Pilates pomoże nam:

  • wzmocnić mięśnie brzucha bez ich nadmiernego rozbudowania oraz obciążenia kręgosłupa
  • poprawić postawę sylwetki
  • uelastycznić ciało i poprawić jego gibkość
  • odzyskać sprawność po kontuzjach
  • poprawić koordynację ruchów
  • nauczyć się prawidłowego, pełnego oddechu
  • wyciszyć się i uspokoić
  • poprawić ogólną kondycję oraz samopoczucie.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *