co to jest piloxing

Czym jest piloxing?

Piloxing z przytupem wchodzi do sal fitness, porywając kolejne osoby do aktywności fizycznej w zupełnie nowej odsłonie! Ta innowacyjna metoda ćwiczeń stanowiąca połączenie elementów boksu oraz… pilatesu z elementami baletu wymyślona została przez szwedzką instruktorkę Viveca Jensen. Z pewnością stanie się to prawdziwym hitem! Interdyscyplinarność tej metody ćwiczeń sprawia, iż odnajdują się w niej osoby w różnym wieku, pragnące odmiennych efektów. Warto bowiem dodać, iż piloxing kompleksowo działa na nasze ciało oraz samopoczucie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii piloxing

Tym,co najbardziej wyróżnia ten rodzaj sportu jest fakt, iż osoby ćwiczące mogą posiadać rękawice chroniące ręce, a podczas konkretnych sekwencji wykonywane są wymachy, ciosy oraz wykopy. Dzięki temu ta forma aktywności nabiera wyjątkowego dynamizmu i jest całkowicie odmienna od klasycznego aerobiku czy pilatesu. Nie ma mowy o nudzie!

Piloxing jest ceniony również z innego powodu – podczas godzinnej sesji ćwiczeń możliwe jest spalenie ponad 900 kalorii. Ciało jest zmuszane do wysokiej aktywności, przez co spalanie tkanki tłuszczowej następuje niezwykle szybko. Piloxing jest więc doskonałym sposobem na wyszczuplenie i wygładzenie sylwetki oraz nadanie jej atletycznego wyglądu. Elementy tańca w ćwiczeniach pozwolą także na wyrobienie elegancji ruchów.

Piloxing wpływa na:

  • uelastycznienie mięśni, wzmocnienie ich
  • poprawę wytrzymałości organizmu
  • spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszanie wagi ciała
  • większa koordynację ruchów
  • bardziej subtelny sposób poruszania się
  • wzmocnienie mięśni kręgosłupa
  • eliminację cellulitu, wygładzanie i uelastycznianie skóry

Dla kogo przeznaczony jest piloxing?

Regularne ćwiczenia piloxing z pewnością okażą się doskonałą alternatywą dla osób poszukujących możliwości odpoczynku poprzez aktywność fizyczną. Ćwiczenia prowadzone są przy energetycznej muzyce – poprzez wykonywanie kolejnych poleceń instruktora możliwe jest skutecznie rozciągnięcie mięśni. Ćwiczyć mogą osoby w każdym wieku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *