ćwiczenie na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – jak schudnąć z brzucha?

Pracując nad mięśniami brzucha, warto sięgać po inne jeszcze ćwiczenia, niż tylko znane wszystkim brzuszki. Dziś przedstawiamy kilka dodatkowych propozycji, które pozwolą urozmaicić trening i uczynią go jeszcze skuteczniejszym. Już 20 minut dziennie co najmniej 3 razy w tygodniu wystarczy, aby móc zobaczyć pierwsze efekty.

Znajdź zajęcia sportowe w swojej okolicy na

FitPlanner.pl

  1. Nożyce pionowe

Kładziemy się na plecach i podnosimy nogi do góry. Unosimy łopatki i napinamy mięśnie brzucha. Ściągamy palce u stóp i zaczynamy robić nogami nożyce – kiedy jedna noga jest wyprostowana w górze, druga opada w tym czasie nisko na podłogę.

  1. Nożyce poziome

Kładziemy się na plecach, nogi unosimy do góry i rozchylamy je, a następnie zaczynamy ze sobą krzyżować. Ważne, aby jak najmocniej napinać tutaj mięśnie brzucha.

  1. Wymachy nóg

Kładziemy się na plecach. Uginamy nogi w kolanach i unosimy je na wysokość bioder. Ręce krzyżujemy za głową, łokcie rozstawiamy szeroko na boki. Na przemian zbliżamy łokieć do przeciwległego kolana, prostując w tym czasie nogę. Najlepiej, aby klatka piersiowa cały czas pozostawała w górze, a stopy w czasie robienia wykopu były maksymalnie wyciągnięte.

  1. Wiosłowanie

Siadamy z nogami zgiętymi w kolanach. Przyciągamy je do klatki piersiowej, podwijając odcinek lędźwiowy pod spód. Mocno napinamy brzuch, co pozwala utrzymać nam równowagę. Unosimy ręce i wykonujemy ruchy, imitujące wiosłowanie, jednocześnie prostując w tym czasie nogi.

  1. Unoszenie miednicy

Kładziemy się na boku i unosimy ciało do góry, opierając ciężar ciała na przedramieniu. Stopy trzymamy oparte o podłoże. Ciało utrzymujemy w linii prostej. Energicznym ruchem unosimy miednicę do góry, wykonując mocny wdech, a następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Po powtórzeniu serii zmieniamy bok.

  1. Pompowanie brzuchem

Siadamy na podłodze, uginamy nogi w kolanach i biodrach. Stopy trzymamy mocno przyklejone do podłoża. Ręce prostujemy przed sobą, grzbiety dłoni kierujemy ku górze. Odchylamy się delikatnie tak, aby tułów znalazł się pod kątem 45 stopni do podłogi, po czym krótkim ruchem unosimy go do pionu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *