ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Atrakcyjny, dobrze wyrzeźbiony brzuch, to podstawa satysfakcjonującej sylwetki. Jak jednak ćwiczyć, aby go wymodelować? Przede wszystkim pamiętać o tym, że same brzuszki nie wystarczą. Treningi muszą być poparte właściwie zbilansowaną dietą oraz urozmaicone o spalającą tłuszcz część cardio. Dopiero połączenie tych trzech elementów pozwoli nam uzyskać spodziewane efekty. Jakie ćwiczenia okażą się tutaj pomocne?

Znajdź zajęcia sportowe w swojej okolicy na

FitPlanner.pl

  1. Unoszenie bioder

Kładziemy się na plecach, nogi uginamy, dłonie wkładamy pod pośladki grzbietami do góry. Energicznie wypychamy stopy jak najsilniej w kierunku sufitu, odrywając pośladki od rąk. Napinamy mocno brzuch, wydychając jednocześnie powietrze. Następnie opuszczamy powoli miednicę, robiąc wdech.

  1. Ćwiczenia z piłką

Kładziemy się na plecach, uginamy nogi, między kolanami umieszczamy piłkę. Dłonie kładziemy na skroniach. Unosimy nogi i – nie dotykając stopami podłogi – przenosimy piłkę z jednej strony na drugą. Piłka także nie powinna dotykać ziemi – ważne, by kolana wykonywały tutaj kolisty ruch po ósemce.

  1. Brzuszki z obciążeniem

Kładziemy się na plecach i uginamy nogi. Na klatce piersiowej trzymamy dowolny obciążnik – mogą to być hantle lub piłka. Robimy skłony jak przy zwykłych brzuszkach, wykonując wydech podczas skłonu i biorąc wdech podczas prostowania się. Od podłoża odrywamy jednak wyłącznie łopatki.

  1. Unoszenie miednicy

Kładziemy się bokiem, unosimy ciało do góry, opierając się na przedramieniu. Miednica jest w górze, ciało utrzymane w linii prostej, stopy mocno oparte o podłogę. Unosimy miednicę do góry, wykonując wdech w momencie największego spięcia. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie. Następnie zmieniamy bok.

  1. Scyzoryk boczny

Kładziemy się na lewym boku, wsparci na przedramieniu. Robimy skłony tułowia w bok z silnym wydechem. Odrywamy od podłoża kostki i kolana, kierując łokieć prawej ręki w kierunku biodra. Wykonujemy serię powtórzeń, a następnie zmieniamy bok.

Aby uzyskać pożądane efekty, należy ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *