pilates ćwiczenia na łydki

Ćwiczenia na łydki – jak wypracować szczupłe łydki?

Przede wszystkim ważne jest napinanie mięśni – aby wymodelować łydki, należy działać na dwa z nich: brzuchaty łydki oraz płaszczkowaty. Pierwszy z nich pracuje zwłaszcza podczas wspinania się na place na wyprostowanych kolanach, drugi natomiast położony jest pod nim, w dolnej części podudzia i najintensywniej pracuje podczas wspinania się na place na ugiętych kolanach.

Znajdź zajęcia sportowe w swojej okolicy na

FitPlanner.pl

Przy modelowaniu łydek ważne są zarówno ćwiczenia wykorzystujące ciężar naszego ciała, jak wolne ciężary lub obciążenie maszyn. Pomogą także biegi i marsze, piłka nożna, koszykówka i tenis. Z zajęć fitness najlepiej sprawdzi się step – każde wejście i zejście z platformy angażuje do pracy mięśnie właśnie łydek. Ale są także ćwiczenia, które możemy wykonać sami w domu. Oto one:

  1. Wspięcie na palce

Stajemy przodem do ściany, rozstawiamy stopy na szerokość bioder. Nasze kostki, kolana i biodra powinny znajdować się idealnie w linii prostej. Zachowując wyprostowane kolana, wspinamy się na palce nóg. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem równowagi, możemy oprzeć dłonie o ścianę, ale nie wolno przenosić na nią ciężaru ciała. Wytrzymujemy chwilę w tej pozycji, a następnie powoli opuszczamy pięty.

  1. Wspięcie na jednej nodze

Pozycja wyjściowa identyczna jak poprzednio – przodem do ściany, stopy na szerokość bioder, reszta w linii prostej. Powolnym, dokładnym ruchem przenosimy ciężar ciała na jedną nogę, zaś drugie kolano lekko uginamy, unosząc stopę w tył. Kolano nogi, na której stoimy, trzymamy wyprostowane. Wspinamy się na palce, dbając o zachowanie równowagi. Wytrzymujemy chwilę w tej pozycji, a następnie powoli opuszczamy pięty na podłoże.

  1. Wspięcie na palce w pozycji siedzącej

Siadamy na krześle, uginamy kolana do kąta prostego, stopy opieramy na podłożu. Chwytamy hantle, opieramy je na udach blisko kolan. Unosimy pięty jak najwyżej, a następnie powolnym ruchem opuszczamy je na podłogę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *