najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Przyjęło się, że podstawą pracy nad pięknie wyrzeźbionym brzuchem są tradycyjne brzuszki. Nic bardziej mylnego – aby nasze mięśnie w ogóle zaczęło być widać, najpierw musimy spalić zbędny naszemu organizmowi tłuszcz. Dlatego dobrze jest jednocześnie pracować z ciężarami, co pozytywnie wpłynie zresztą na wszystkie grupy mięśniowe, a także biegać lub pływać. Nieoceniony będzie także każdego rodzaju trening aerobowy, który wysmukla sylwetkę, rozciąga i wzmacnia mięśnie i pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Znajdź zajęcia sportowe w swojej okolicy na

FitPlanner.pl

Kiedy przejdziemy już do brzuszków, pamiętajmy, jak ważna jest tutaj technika. Aby poprawnie je wykonać, należy położyć się na plecach, z nogami zgiętymi w kolanach oraz stopami płasko opartymi na podłożu, rozstawionymi na szerokość bioder. Dłonie należy trzymać za głową, ale nie ciągnąć jej w trakcie wykonywana brzuszków ani nie naciskać zbyt mocno na kark. Z każdym uniesieniem wydychamy powietrze, opadając zaś – bierzemy wdech. Pamiętajmy też, by nie unosić całych pleców – wystarczy, jeśli uniesiemy z podłoża łopatki. Za każdym razem celowo napinajmy mięśnie brzucha, wytrzymując chwilę w tej pozycji.

Brzuszki należy jednak sobie urozmaicić. Pierwszym sposobem jest uniesienie nóg i zgięcie ich w kolanach pod kątem 90 stopni. Kolejna możliwość to brzuszki wykonywane przy także uniesionych, ale prostych tym razem nogach. Pobudzimy jeszcze inne partie mięśni, jeśli położymy lewą stopę na prawo kolano i – unosząc się – przyciągniemy do niego prawy łokieć, jednocześnie napinając brzuch. Następnie należy zmienić nogę i powtórzyć serię. Ważne tylko, aby nie przybliżać brody do klatki piersiowej.

Tradycyjne brzuszki możemy urozmaicić także, przy każdym uniesieniu wykonując skręt do innego kolana. Jeszcze inną możliwość daje nam uniesienie jednej nogi i zginanie jej w kierunku łokcia w momencie wykonywania ćwiczenia. Dobre efekty da także wykonywanie klasycznych brzuszków z trzymanym na klatce piersiowej obciążeniem. Tutaj przydadzą się piłki i hantle. Nieocenione w pracy nad brzuchem są także ćwiczenia znane nam z lekcji WF, takie jak rowerek oraz nożyce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Jedna myśl na temat “Najlepsze ćwiczenia na brzuch”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *