aqua aerobic - aerobik w wodzie

Aerobik w wodzie? Zorganizuj go sobie sama!

Aerobik nie musi być nudny! Jeśli nie przepadasz za tradycyjnymi ćwiczeniami, realizowanymi na sali, spróbuj aerobiku w… basenie. Możesz zdecydować się na ćwiczenia zorganizowane, prowadzone pod okiem instruktora, bądź przy pomocy dostępnych na basenie akcesoriów wykonać je sama. Jak przeprowadzić wówczas taki trening?

Otóż przed wejściem do basenu zapewnij ciału małą rozgrzewkę – potruchtaj, wykonaj też kilka skłonów. A następnie zanurz się na głębokość, na której woda sięga Ci będzie do klatki piersiowej. Zacznij spokojnie – od marszy, biegów i podskoków. Opór wody szybko sprawi, że trening przestanie być taki prosty i lekki, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aqua aerobik

Właściwa część ćwiczeń powinna odbywać się przy udziale wspomnianych akcesoriów. Popularne są tu tzw. makarony wypornościowe, zwiększające opór wody i jeszcze bardziej zmuszające nasze mięśnie do wysiłku. Przy ich pomocy można wykonać cały szereg ćwiczeń. Przykłady?

Makaron

Oprzyj się na swoim makaronie, a następnie unoś wyprostowane nogi i powolje opuszczaj. Albo – także opierając się na nim – unieś wyprostowane nogi, a następnie przyciągnij je do klatki piersiowej, wykonując delikatny skręt w prawą stronę. Wyprostuj nogi i powtórz ćwiczenie, przyciągając nogi i skręcając w lewą stronę. Kolejne ćwiczenie polega na trzymaniu makaronu w obu rękach i przekładaniu go najpierw pod jedną, a później pod drugą nogą.

Piankowe deski

Podobne zastosowanie mają piankowe deski – opierając się na nich, unosimy nogi ugięte w kolanach i skręcamy nimi raz w jedną, raz w drugą stronę. Z kolei piłeczka posłuży nam do wymachów rękoma oraz naprzemiennego wypychania jej pod wodą przed siebie oraz przyciągania.

Bez gadżetów

Ale niezły wycisk można zafundować sobie i bez gadżetów – aby się o tym przekonać, zrób w wodzie parę pajacyków do wysokości ramion (tak, aby nie wyjmować rąk z wody) bądź podskoków, podczas których przyciągniesz kolana do klatki piersiowej.

Jeśli takie zestawy ćwiczeń będziesz zapewniała swojemu ciału regularnie, szybko odwdzięczy Ci się wysmukloną sylwetką, jędrniejszą skórą oraz mniejszą liczbą kilogramów na wadze!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *