kurs pole dance

7 faktów na temat pole dance

Kto może uprawiać pole dance, a kto nie? O czym trzeba pamiętać, decydując się na zajęcia? Czy potrzebne są silne ręce i gibkie ciało? Oto 7 rzeczy, które dobrze wiedzieć.

  1. Pole dance to zajęcia dla wszystkich

To nieprawda, że przychodzić mogą tu tylko szczupłe i młode panie. Pole dance ćwiczą dziś wszyscy, niezależnie od wieku, płci, wagi i kondycji. Jedyne, co nas wyklucza, to kontuzje – wysiłek jest bowiem tak duży, że mocno obciąża całe nasze ciało.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii pole dance
  1. Dzięki treningom możesz schudnąć

Tutejszy trening doskonale spala kalorie oraz podkręca nasz metabolizm. Jeśli dołączymy do tego choć jeden trening cardio w tygodniu i postawimy na rozsądną dietę, pole dance pomoże nam pięknie wyszczuplić sylwetkę.

  1. Nie musisz być rozciągnięta

Wbrew pozorom, nie musimy mieć mocnych rąk ani ciała jak z gumy, żeby zapisać się na zajęcia. Większość figur nie wymaga na starcie wielkiego rozciągnięcia. Dlatego nie martwmy się, jeśli nie umiemy zrobić szpagatu czy mocniej wygiąć kręgosłupa.

  1. Przygotuj się na siniaki

Nie oszukujmy się – rura nie jest z gumy, a ćwiczenie figur wymaga od nas podwyższonego progu bólu, zwłaszcza na początku. W miarę postępów siniaki nie będą jednak tak częste, zaś satysfakcja z postępów skutecznie odwróci naszą uwagę od bólu.

  1. Z pole dance odciążysz swój kręgosłup

Ponieważ tutejsze ćwiczenia rozbudowują tkankę mięśniowa (zwłaszcza w takich miejscach jak ramiona, przedramiona, barki, plecy i brzuch), mięśnie się wzmacniają, a nasz kręgosłup zostaje odciążony przez te z nich, które go otaczają.

  1. To nie jest sport dla osób z chorobą lokomocyjną

Oczywiście, próbować można, ale na starcie odpada nam rura obrotowa. W przypadku rury klasycznej odpadają z kolei obroty, a i figury z głową w dół mogą nie być zbyt komfortowe. Zawsze można jednak przyjść na zajęcia i sprawdzić, na ile pozwoli nam błędnik.

  1. Pole dance można uprawiać też w domu

Jeśli pewnie czujesz się już na rurze i znasz podstawowe figury, możesz sprawić sobie własną rurę. Kupisz ją bez problemu i zaoszczędzisz na karnetach. Pamiętaj jednak, aby była solidna i dobrze zamontowana.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *