zumba ćwiczenia

Zumba na zdrowie/Tańcz na zdrowie

Zgrabna sylwetka i piękne ciało są nie tylko źródłem radości, ale i satysfakcji,  szczególnie, kiedy w pracę nad swoim wyglądem wkłada się wiele trudu, a efekty widoczne są po dłuższym czasie. Nie ważne na jakim etapie drogi do modelowej figury jesteś, doskonale wiesz, że odpowiednia dieta i ćwiczenia znacznie ułatwiają osiągnięcie celu. Ba, są jego nieodzownym, ważnym elementem!  Jeśli  jednak nie odkryłaś jeszcze zumby, to nie wiesz, że dobra zabawa może cie czekać także w siłowni.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii zumba

„Wiem, taniec to twój raj”

– śpiewał niegdyś Mietek Szcześniak, a rytmy i brzmienia w tej piosence, jak i podany cytat, doskonale mogą oddawać atmosferę panującą podczas sesji treningowej zumby. Kiedy dusza chce śpiewać a nogi same „rwą się” do tańca, to trudno mówić o treningu a raczej o uczestniczeniu w gorącej imprezie. Taniec zumba jest bowiem połączeniem elementów fitnesu oraz tańców latynoamerykańskich. Powstał przypadkiem, tak jak to zazwyczaj bywa , podczas dobrej zabawy.

Twórca zumby, tancerz i choreograf  Alberto „Beto” Pereza w połowie lat 90., zapomniał zabrać ze sobą do klubu taśm z muzyką na zajęcia. Wykorzystał więc te, które znalazł, z ulubioną przez niego muzyką latynoską. Improwizowane zajęcia tak się spodobały uczestnikom, że w zaledwie kilka miesięcy później zyskały olbrzymią popularność w całej  Kolumbii. A kiedy instruktor przeniósł się do Miami  ok.  10 lat później, zumbę pokochali także Amerykanie i wkrótce potem – cały świat.

Piosenki wykorzystywane podczas zajęć , raczej nieskomplikowana, ale i urozmaicona choreografia  oraz satysfakcja płynąca z pracy nad własnym ciałem sprawiają, że uczestnicy sesji naładowani są dobrą energią na dłuższy czas. Zumba jest świetną alternatywą dla treningu kardio, takiego jak bieganie czy jazda na rowerze, który po czasie może się znudzić. Chociaż trudno w to uwierzyć,  podczas tańca intensywnie ćwiczysz wykonując ruchy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę.  Ważne jest także to, że tańczyć zumbę może każdy, ponieważ istnieje wiele jej odmian, np. Basic, Gold, Toning, Aqua czy Zumbatomic.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *