pływanie

Wybierz basen i wpłyń na swoją figurę!

Zależy Ci nie tylko na zbudowaniu firmy, ale również dużej siły oraz idealnej sylwetki? Postaw na wizyty na basenie. Pływanie wyjątkowo korzystnie wpływa bowiem na nasze ciało, sprawiając, że niemalże w oczach zmienia się jego wygląd.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii basen

Ciało zanurzone w wodzie…

Z pewnością każdy z nas słyszał na lekcji fizyki, że ciało zanurzone w wodzie na wadze traci tylko pozornie. Decydując się na regularne pływanie, uda się nam to prawo Archimedesa obalić – waga naprawdę będzie realnie spadać, a smukła sylwetka przestanie być tylko marzeniem. Naukowcy z Indiana University przebadali osoby, które rekreacyjnie uprawiają sport. Okazało się, że ci wybierający pływanie mogą pochwalić się większą ilością beztłuszczowej masy ciała, węższą talią oraz mniejszym obwodem w biodrach. Wiek nie ma przy tym żadnego znaczenia.

Dlaczego właśnie basen?

Cały sekret cudownego działania pływania tkwi w działaniu wody, które określić można mianem odciążającego. Już samo zanurzenie sprawia, że czujemy się lżejsi. Pływanie raz w tygodniu w połączeniu z racjonalnym sposobem odżywania sprawia, że rzeczywiście staniemy się lżejsi. Pokonywanie kolejnych basenów to angażowanie do wysiłku wszystkich grup mięśniowych oraz przyspieszenie metabolizmu. Godzina spokojnego pływania to aż pięćset kilokalorii mniej. Szybsze tempo oznacza spalenie jeszcze dodatkowych dwustu kalorii.

Spalanie kalorii to w przypadku wizyty na basenie nie wszystko. Do tego dochodzi jeszcze budowanie masy mięśniowej, które przekłada się bezpośrednio na jeszcze szybsze tempo metabolizmu.

Jednocześnie nie należy zapominać, że woda jest okrutna dla tłuszczu, ale działa wyjątkowo łagodnie na nasze ciało. Jest to idealna forma aktywności dla wszystkich tych, którzy borykają się z dolegliwościami ze strony stawów. Ćwicząc w wodzie, eliminujemy wyjątkowo szkodliwe obciążenia, które negatywnie odbijają się na stawach i kręgosłupie. Do tego doliczyć należy również brak wyraźnych objawów pocenia się.

Mówi się, że osoby wybierające bieganie mogą pochwalić się niesamowitą formą, a ci, którzy kochają crossfit dysponują nieograniczonymi pokładami siły. Wybierając basen, zyskujesz jedno i drugiego. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze idealnie wyrzeźbione, smukłe ciało.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *