trening funkcjonalny siła na każdy dzień

Trening funkcjonalny – siła na każdy dzień

Jeśli należysz do grona osób, które chodzą na siłownię, aby poczuć się lepiej – trening funkcjonalny bez problemu spełni twoje oczekiwania. To trening sprzyjający filozofii ciała, jako jedności. Nie izoluje poszczególnych partii ciała, nie dzieli go na brzuch i ramiona. Ciało podczas treningu funkcjonalnego traktowane jest holistycznie, wzmacnia je i dodaje energii na kolejne dni.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii trening funkcjonalny

Twoje ciało potrzebuje wsparcia

Kilka godzin dziennie spędzanych w pozycji siedzącej przed komputerem. Szybki bieg na zakupy i powrót do domu. Noszenie dziecka na rękach, dźwiganie zakupów, jazda samochodem. To wszystko nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Czasami wydaje nam się, że jest niezniszczalny, do momentu, w którym zaczynamy odczuwać ból. Zazwyczaj pierwsze odzywają się stawy i kręgosłup, potem jest coraz gorzej. Trening funkcjonalny to ratunek dla naszego ciała, zmęczonego życiem we współczesnym świecie.

Trening dla zdrowia

Trening funkcjonalny różni się od innych, popularnych zestawów ćwiczeń przede wszystkim filozofią i celem. Spalanie kalorii jest oczywiście jednym z efektów, ale nie głównym celem, do którego dążą uczestnicy. Trening funkcjonalny pomaga funkcjonować w zdrowiu, utrzymać prawidłową posturę, nie przeciążać kręgosłupa i być odpornym na urazy kostno-stawowe. Trening wykorzystuje w ćwiczeniach ruch i aktywności wykonywane na co dzień – marsz, przysiady, pompki. Proste czynności pozwalają wzmocnić i wysmuklić całe ciało, poprawiają kondycję i odporność na zmęczenie, zwiększają szybkość działań oraz ich koordynację. Podstawowym atutem treningu jest jednak dobre samopoczucie i energia, która pozwala przetrwać nawet najcięższy dzień.

Trening funkcjonalny w różnych odsłonach

Rosnąca z czasem popularność i duże zapotrzebowanie na trening funkcjonalny zaowocowały jego innowacyjnymi odmianami. Jedną z nich jest TRX – to trening wykorzystujący taśmy, podwieszane pod sufitem. Uczestnik treningu, trzymając za uchwyty taśm, „walczy” ze swoim ciężarem, wykonując różnego rodzaju ćwiczenia. Oprócz pracy nad mięśniami, trening TRX poprawia również koordynację ruchową i zdolność utrzymania równowagi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *