interwał

INTERWAŁ – czyli wymówki nie działają

Trening interwałowy oznacza stosowanie na przemian ćwiczeń o wyższej i niższej intensywności. Interwały kojarzą się z wyjątkowo ciężkim wysiłkiem fizycznym, któremu podołać mogą jedynie osoby zaawansowane – tymczasem wystarczy zastosować odpowiednią skalę intensywności, by już od samego początku swojej drogi ku pięknej sylwetce móc z nich korzystać.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii interwał

Większość osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną może zadać sobie w tym momencie pytanie: „Skoro jest to tak trudne, dlaczego mam się męczyć i od razu zniechęcać do dalszej aktywności?” Odpowiedź jest prosta: bo naprawdę warto, a efekty w postaci intensywnie spalanego tłuszczu działają jak najlepszy motywator.

Trening interwałowy stanowi skuteczną odpowiedź na najpopularniejsze wymówki osób, które jeszcze nie wyrobiły w sobie nawyku regularnych ćwiczeń:

„Jestem zapracowany i naprawdę nie mam na to czasu.”

– jako że trening interwałowy oznacza spory wysiłek w krótkim czasie, to nie może trwać dłużej niż 20-25 minut. Można także ćwiczyć interwałowo zaledwie 8-12 minut dziennie, by szybko zauważyć różnicę

 „Mam zakwasy po ostatnim treningu, ledwie się ruszam – dzisiaj nie będę ćwiczyć!”

– dzięki ćwiczeniom interwałowym znacznie szybciej buduje się kondycję, a ciało w pewien sposób uczy się pracować przy niewielkiej ilości tlenu (czyli stanu wywołującego popularne zakwasy), a z każdym treningiem czujemy się coraz lepiej

„Ćwiczenia tak naprawdę nie dają efektu – ostatnio ćwiczyłem regularnie przez całe trzy tygodnie i w gruncie rzeczy zmiany nie było.”

– intensywny trening interwałowy umożliwia spalenie ogromnej ilości kalorii w krótszym odstępie czasu. Wystarczy 25 minut aktywności, a spalimy w jej czasie więcej, niż podczas godzinnego fitnessu

 „Treningi są naprawdę nudne, nie chce mi się znowu robić tego samego.”

– stale zmieniając tempo i sprawując kontrolę nad czasem ćwiczeń nie mamy kiedy zacząć się nudzić. Co ciekawe, nasz metabolizm jest przyspieszony nawet wówczas, gdy trening skończyliśmy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *