terapia na vacu well

Terapia na Vacu Well – Jak pozbyć się cellulitu ?

Lipodystrofia, cellulit lub skórka pomarańczowa to nazwa przypadłości prawie 90% kobiet.  Odpowiedzialny pojawienie się szpecących zgrubień i guzków na udach, pośladkach czy ramionach jest nadmiar estrogenu. Przy wysokim poziomie tego hormonu, następuje zwiększona przepuszczalność naczyń krwionośnych, a płyn fizjologiczny trafia do tkanek.

Zaburzone  krążenie krwi, brak substancji odżywczych w komórkach, gromadzenie zbędnych składników przemiany materii i zwiększenie w efekcie tego komórek tłuszczowych  w przestrzeniach międzykomórkowych skutkuje pojawieniem się zmian, z którymi bardzo trudno sobie poradzić. Poza tym rozciągliwa tkanka łączna, charakterystyczna dla kobiet, również przyczynia się do powstania szpecącej skórki pomarańczowej. Tłuszcz wypełnia wolne przestrzenie i gromadzi się pod skórą w postaci cellulitu wodnego lub tłuszczowego.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii vacu

Jak walczyć z cellulitem?

Walka ze skutkami lipodystrofii jest bardzo trudna. Nowoczesną metodą zwalczania cellulitu jest poddanie się terapii na Vacu Well. Polega ona na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, podobnych do ćwiczeń na bieżni lub jazdy na rowerze. Odbywa się to w specjalnej kapsule, w której pompa próżniowa wytwarza podciśnienie.

Vacu well
Vacu well

Ćwicząca osoba, zamknięta jest w Vacu Well od pasa w dół. Od warunków zewnętrznych izoluje ćwiczącego zastosowanie specjalnego pasa uszczelniającego. Trening trwa 30 minut. W naturalny sposób, dzięki pracy swoich mięśni w podciśnieniu, zostaje spalana tkanka tłuszczowa. W organizmie zachodzą pozytywne zmiany. Zwiększone ukrwienie komórek wspomaga wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii i uaktywnienie działania tkanki łącznej. Wygładzona skóra, bez zgrubień to oczekiwany efekt, jaki gwarantują zajęcia Vacu Well.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *