dlaczego warto skorzystać z treningu personalnego

Dlaczego warto skorzystać z treningu personalnego ?

Co zrobić, aby ćwiczenia fizyczne, których podejmujemy się, były bezpieczne i efektywne? Odpowiedź jest prosta: skorzystaj z treningu personalnego. Ćwiczenia fizyczne pod okiem specjalisty, to skuteczny sposób na zrealizowanie zamierzonych celów w sposób szybki i bezpieczny.

Trener personalny ustali, jaki typ wysiłku fizycznego jest najbardziej odpowiedni, kiedy należy zmienić ich intensywność lub rozpocząć nowe ćwiczenia. Pierwsze konsultacje polegają na ustaleniu częstotliwości spotkań treningowych i wytyczeniu celów, jakie chcemy osiągnąć. Ważnym elementem tego spotkania jest również wykonanie pomiaru, polegającego na analizie składu ciała oraz wywiadu, mającego na celu zebrania danych o stanie zdrowia,  rozkładzie dnia lub diecie. Trener personalny, zaopatrzony w taką wiedzę, dostosuje ćwiczenia fizyczne do twoich możliwości i kondycji.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii trening personalny

W czasie godzinnych zajęć wykonujemy rozgrzewkę, a następnie zestaw ćwiczeń, które na bieżąco są monitorowane i korygowane. Aby przystąpić do treningu, nie musisz zaopatrywać się w drogie akcesoria sportowe. Wygodny dres, zmienne obuwie, niekrępująca ruchu koszulka i szorty – to podstawowy strój do treningu. Warto wziąć ze sobą ręcznik i nie zapominać o wodzie do picia.

Trener personalny zadba, by zajęcia były ciekawe i urozmaicone. Mogą być przeprowadzane na sali gimnastycznej, siłowni, czy w plenerze. Trener gotowy jest do przeprowadzenia treningu także w warunkach domowych. Dzięki współpracy ze swoim indywidualnym instruktorem, pozbędziesz się nadwagi, zwiększysz masę mięśniową i zyskasz doskonałe samopoczucie. Odpowiednio zmotywowani klienci szybko osiągają piękną sylwetkę, chętnie przestrzegają ustalonej diety i regularnie wykonują ćwiczenia, przeznaczone tylko dla siebie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *