aktywna mama zalety aktywności fizycznej

Aktywna mama – czyli Mamo, nie rezygnuj z gimnastyki

Kobiety po porodzie cały swój czas przeznaczają dziecku. Jego potrzeby są najważniejsze i często zdarza się , że przesłaniają potrzeby mamy – kobiety. Powrót po okresie ciąży do formy fizycznej, zrzucenie kilku kilogramów to recepta na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne młodej matki. Niestety, trudno jest zorganizować  czas w ten sposób, aby wyrwać się z domu na trening. Wyjściem z takiej sytuacji są ćwiczenia fitness, organizowane dla mam i dzieci. Na czym polegają zajęcia?  Są to ćwiczenia, wykonywane wspólnie z dziećmi. Przynoszą one wiele korzyści.

Korzyści bycia aktywną mamą

  • Mama nie musi organizować opieki dla dziecka,
  • Istnieje ciągły kontakt z maleństwem, co wzmacnia wieź emocjonalną,
  • Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia w podnoszeniu i trzymaniu dzieci, bez zbytniego obciążania kręgosłupa matki,
  • Zajęcia pozwalają na wymianę doświadczeń z innymi uczestniczkami,
  • Ćwiczenia wzmacniają mięśnie ramion, brzucha, pośladków i nóg.

Ćwiczenia rozpoczynają się po zakończeniu połogu. Początkowo dzieci są układane na matach, a mamy wykonują samodzielnie daną grupę ćwiczeń. Zajęcia z dzieckiem można rozpocząć, gdy trzyma ono pewnie głowę. Zanim mama rozpocznie ćwiczenia, powinna skonsultować się z lekarzem i otrzymać jego akceptacje na podejmowanie aktywności fizycznej. Zajęcia służą również dzieciom, ponieważ zajęcia z mama sprawiają mu przyjemność. Atmosfera na sali ćwiczeń jest radosna i ciepła. To sprzyja rozwojowi maluchów i stymuluje ich emocje. Kobiety uświadamiają sobie wagę codziennych czynności.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aktywna mama

Właściwe trzymanie dziecka nie obciąża kręgosłupa, a prawidłowe ułożenie głowy i kończyn maleństwa jest istotne dla jego zdrowia. Ćwiczenia wykonywane z dziećmi nie są forsowne,  bowiem cała uwaga zwrócona jest w stronę maluchów.  Gdy zaistnieje możliwość powrotu do cyklu ćwiczeń i treningów sprzed porodu, mamy powinny to uczynić, dla własnego zdrowia. Zdrowa i szczęśliwa mama, to przecież szczęśliwe dziecko. Bądź aktywną mamą!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *