tbc ćwiczenia

Tajemnice fitnessu: zrównoważone TBC.

Pomysł, że czas zadbać o swoje ciało i utrzymać je w dobrej kondycji przychodzi w różnych momentach życia. Często motywacją jest też zbliżający się wakacyjny wyjazd lub po prostu potrzeba codziennej odskoczni. Wybór pada na zajęcia fitness. Co wybrać, żeby nie zrobić sobie krzywdy i do tego nie zrazić się już na samym początku?

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii tbc

Dbanie o ciało w dobrym rytmie.

Czym są zajęcia TBC i na czym polegają? Kto może brać w nich udział?

Na zajęcia TBC, czyli Total Body Condition, składają się ćwiczenia zarówno siłowe, jak i aerobowe. Wszystko to pod okiem certyfikowanego instruktora, który w rytm skocznej muzyki prowadzi zajęcia, dzięki czemu ćwiczenia stają się bardziej dynamiczne.

Co to znaczy, że zajęcia dzielą się na siłowe i aerobowe? Ćwiczenia siłowe to takie, które wzmacniają nasze mięśnie i działają bezpośrednio na ich właściwe kształtowanie się. Ćwiczenia aerobowe działają z kolei korzystnie na spalanie tkanki tłuszczowej. Często instruktor zajęć TBC przeplata te dwie formy ćwiczeń, wspomagając się różnego rodzaju taśmami bądź piłkami, co pozwala zbudować równowagę organizmu. Dzięki temu, że na każdych zajęciach mamy mix takich ćwiczeń, zdecydowanie poprawia się ogólna kondycja ciała, a co za tym idzie – również nasza sylwetka.

Dla kogo? Dla każdego!

Zajęcia Total Body Condition są dla każdego, oczywiście przy zachowaniu ogólnie dobrego stanu zdrowia (co dotyczy każdych zajęć sportowych, nie tylko w wypadku TBC).

Każde zajęcia prowadzi instruktor, który dobiera poziom zajęć do możliwości ćwiczących. Zawsze zaczyna od rozgrzewki, dzięki czemu zdecydowanie zmniejsza się ryzyko kontuzji.

Zastosowanie szybkiej muzyki, która pozwala na wypracowanie poczucia rytmu, świetnie wpływa również na poprawę humoru. Już jednorazowe zajęcia sportowe korzystnie wpływają na produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, dlatego warto się przekonać, co proponuje nam instruktor!

Do ćwiczenia na zajęciach TBC nie potrzebujemy specjalnego przygotowania. Wystarczy zmienne obuwie, wygodny, sportowy strój oraz butelka z wodą i ręcznik. I oczywiście odrobina chęci. Każde kolejne zajęcia odkrywają nowe możliwości, a regularne ćwiczenia pozwalają obserwować kształtowanie się naszego ciała.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *