shutterstock_103214954

Krav maga – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wybranie odpowiedniego rodzaju aktywności ruchowej ma niebagatelne znaczenie – treningi muszą być dobrane pod kątem naszych potrzeb, by nas nie zniechęcały, a inspirowały do podnoszenia poprzeczki. Dlatego jeśli chcemy zadbać o kondycję, formę, dobre samopoczucie i piękną sylwetkę, wcale nie musimy wybierać ćwiczeń na siłowni, biegania czy innych form aktywności, które prędzej czy później stają się nudne i monotonne. Doskonałą alternatywą dla osób, które chcą wciąż szukać nowych inspiracji i wyzwań jest krav maga.

To system walki, wywodzący się z Izraela. Część zaleceń można z powodzeniem stosować właśnie w celach treningowych – te ćwiczenia pozwalają nie tylko poprawić swoją sprawność ruchową, ale również zadbać lepiej o swoje bezpieczeństwo, gdyż to sztuka, która może mieć zastosowanie w niebezpiecznych sytuacjach. Co więcej, ten system uważany jest za najskuteczniejszy rodzaj samoobrony. Jego sekretem jest to, że pomaga wyćwiczyć umiejętności, które drzemią w człowieku, muszą być jednak odpowiednio ukierunkowane – czyli opiera się on na naturalnych odruchach obronnych. Dzięki takim regularnym treningom można w tym zakresie osiągać rewelacyjne rezultaty – pozwala to na wpojenie zasad, które powinny być przestrzegane w sytuacji zagrożenia – wyrobienie odruchów, które pozwalają wyjść obronną ręką z takich okoliczności.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii krav maga

Na czym polega trening krav maga

Przydatność technik krav magi jest tak duża, że naprawdę warto zastanowić się, czy właśnie ta forma aktywności sportowej nie będzie dla nas najlepsza. Co ważne, treningi tego typu mogą być skierowane także do dzieci, kobiet – wiele klubów okazuje właśnie tego typu grupy. Dlatego jest to uniwersalna propozycja. Warto zapoznać się z tym, jak wygląda taki trening:

  • na początek trener poprowadzi rozgrzewkę,
  • następne zaprezentuje techniki krav magi
  • potem będą mieć miejsce ćwiczenia – zarówno indywidualne, jak i grupowe,
  • na koniec – będą wykonywane ćwiczenia ogólne.

Efekt treningów to nauka ważnych technik obronnych, poprawienie sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej itd.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Grzegorz Miąsik

Grzegorz Miąsik

Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *