taniec samba

Samba – Twój sposób na chandrę

Trudno chyba o bardziej energiczny taniec – samba mobilizuje do pracy wszystkie partie mięśni, a szczególne ukierunkowanie na pracę bioder zapewnia jej fenomenalny aspekt wizualny. Jeżeli szukasz zatem tańca, który nauczy Cię zjawiskowych ruchów i pozwoli Ci lepiej oswoić się z własnym ciałem, daj szansę sambie.

Samba charakteryzuje się niezwykłą sprężystością ruchów – podstawą choreografii jest tutaj praca oparta na rytmicznym zginaniu i prostowaniu kolan, pozwalających na tworzenie odpowiednich sekwencji.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii samba

Równie istotna jest też praca bioder, wysuwanych do przodu i do tyłu oraz ukośnie. Aby móc zatem myśleć o opanowaniu tutejszych układów i swobodnym czuciu się w tańcu, najpierw należy wypracować sobie odpowiednią izolację ciała, gibkość i elastyczność mięśni i stawów, a także odpowiednią koordynację ruchową.

Zrób prezent także swojej głowie

Korzyści jednak będzie z tego wiele – nasze ciało wysmukli się, pozbędziemy się zbędnych kilogramów, poprawimy naszą kondycję fizyczną i znajdziemy sposób na odreagowanie stresów i całodziennych frustracji. Taniec jest bowiem nieocenionym środkiem w walce z negatywnymi emocjami i każdorazowo zapewnia nam pierwszorzędną poprawę humoru. Co więcej, uczy nas utrzymywania prawidłowej sylwetki, poprawia płynność i miękkość naszych ruchów, wyrabia w nas poczucie rytmu oraz uczy odwagi i pewności siebie.

Czego nauczysz się na zajęciach samby?

Samby możemy oczywiście uczyć się na własną rękę, ale o wiele lepiej będzie udać się na profesjonalny kurs do szkoły tańca, gdzie nad naszą prawidłową techniką będzie czuwał wykwalifikowany instruktor. Na zajęciach poznamy do tego różne odmiany samby, w tym m.in. sambę axe, porywającą do tańca swoją melodyjnością, efektowną sambę carnaval, sambę batucada, idealnie pasującą do dudnienia dzikimi bębnami, sambę reggae czy też sambę no pe.

Poznamy krok podstawowy oraz specyficzną technikę ruchu ciała, niezbędną do prawidłowego wykonywania choreografii. Przede wszystkim jednak zapewnimy sobie świetną rozrywkę, która zaprocentuje doskonałym humorem i wyborną formą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *