balet dla dorosłych

Nauka baletu dla dorosłych. Tu nie wystarczy znajomość techniki

Poprawia zwinność, gibkość, elastyczność, koncentrację oraz koordynację ruchową. Uczy gracji i elegancji, lekkości ciała, a także wrażliwości muzycznej. Balet, bo o nim mowa, nie bez powodu uchodzi za najwyższą z tanecznych sztuk. Tutaj opanowanie kroków to bowiem co najwyżej żmudny początek. 

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii balet dla dorosłych

Oczywiście, naukę baletu najlepiej jest zaczynać od najmłodszych lat. Ciało jest wówczas sprężyste, nasze mięśnie i stawy chętne i gotowe do wzmożonej nawet pracy, a umysł chłonny i żądny wiedzy. Nie znaczy to jednak, że na naukę baletu kiedykolwiek może być za późno. Może nie uda nam się już zawojować desek światowych teatrów i zdobyć sławy na miarę największych tancerzy, ale opanujemy chociaż podstawy, niezbędne do odtworzenia pięknych i satysfakcjonujących choreografii.

Gdzie będziemy tańczyć?

Zajęcia odbywają się tutaj w dużych, przestrzennych salach, których ściany wyłożone zostały lustrami. Dzięki temu mamy swoje ruchy pod stałą kontrolą i możemy na bieżąco korygować postawę. Pierwsze lekcje na niej zresztą będą się koncentrować – balet, jak żaden chyba inny gatunek tańca, stawia bowiem na perfekcyjne opanowanie techniki. Tutaj nie wystarczy już mechaniczne odtwarzanie kroków – stanowi to co najwyżej preludium do całych pokazów, jakich podczas zajęć stajemy się głównymi bohaterami.

Przygotujmy się na spory wysiłek

Otóż tutejsze kroki baletowe, w połączeniu z opanowanymi wcześniej pozycjami, składają się na całe układy choreograficzne, odtwarzane następnie przy akompaniamencie znanej wszystkim, klasycznej muzyki. I choć kursy zaczynają się tutaj delikatnie, od nauki wyginania kolan, trzymania pleców czy też wykręcania stóp, to już faza przejścia w obroty wymaga nie lata wyrzeczeń i systematycznych ćwiczeń.

Od razu bowiem rozwiewamy złudzenia – nauka baletu to nie kurs aerobiku, gdzie wystarczy naśladować instruktora. Tutaj zajęcia to niekończąca się lekcja giętkości i zwrotności, bazująca na powtarzaniu w nieskończoność tych samych układów i kroków. Wysiłki te jednak w pełni rekompensuje satysfakcja, jaka z nauki tej ostatecznie płynie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *