joga dla kobiet asany

Joga dla kobiet – asany dedykowane dla kobiet

Joga to doskonały zestaw ćwiczeń niezależnie od tego, czy zależy nam na pracy nad psychiką, czy nad zgrabną sylwetką. Zbawienny wpływ ma bowiem na jedno i drugie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga

Przede wszystkim, joga uczy kontroli nad własnym ciałem i umysłem, poprawia kondycję i koncentrację, koordynację ruchową, elastyczność i gibkość. Wykonywane tutaj ćwiczenia sprzyjają zachowaniu młodzieńczej, pełnej witalności sylwetki, powstrzymują procesy starzenia, wygładzają skórę i pozostawiają ją jędrną i delikatną. Co więcej, niektóre formy jogi sprzyjają także wydalaniu toksyn z organizmu, regulują metabolizm, łagodzą bóle głowy i pleców. Uczą także panowania nad emocjami, łagodzą stres, pomagają pozbyć się negatywnych odczuć oraz wypracować wewnętrzny ład i harmonię.

Joga to także doskonała propozycja niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Idealnie odnajdą się tu zarówno panie, dopiero zaczynające swoją przygodę z aktywnością fizyczną, jak i te o bogatszym doświadczeniu, wysportowane i zaprawione w bojach. Wszystkim im joga pomoże zbudować lepszą świadomość własnego ciała, wydobyć z niego maksimum kobiecości, pomóc w walce z kompleksami. Rozciągnięte ciało to także ciało smukłe, sylwetka o wiele zgrabniejsza, zaś ruchy pełne gracji i bardziej delikatne.

Regularne uprawianie jogi zwiększa także elastyczność naszych mięśni, dzięki czemu przynosi ulgę w przypadku bólów stawów oraz poprawia naszą ogólną postawę. Pomaga też zapobiegać osteoporozie i artretyzmowi, poprawia krążenie, a nawet działa zbawiennie na nasz układ odpornościowy. Do tego uczy pracować nad oddechem, a dzięki seriom opierającym się na podnoszeniach i opuszczeniach poszczególnych partii ciała, pomaga wyćwiczyć siłę i napięcie mięśni.

Joga dla kobiet to także ukojenie po ciężkim dniu. Jest to znakomita forma relaksu, która nie wymaga ani większego wysiłku, ani też nie obciąży nas na resztę dnia. Z kolei endorfiny, jakie wyzwalają się w naszym organizmie po każdym intensywnym treningu, są skutecznym i w pełni naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

2 myśli na temat “Joga dla kobiet – asany dedykowane dla kobiet”

  1. Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad pójściem na zajęcia jogi
    Wygląda na to, że joga ma same zalety tylko obaiwam się o swoje stawy, z którymi czasami mam poblem przy większym wysiłku fizycznym. Dla “Pani domu” będzie to chyba jednak dobra odskocznia od trudów dnia codziennego :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *