indoor walking

Indoor walking – na zgrabne nogi i redukcję tkanki tłuszczowej

Zajęcia indoor walking pozwalają na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie mięśni nóg. Redukcję tłuszczu i zgrabne nogi zawdzięczamy maszerowaniu po bieżni mechanicznej o nachyleniu od 8 do 10 stopni. Sekret tkwi, w tym, że bieżnia nie jest elektryczna, a siłą napędową podczas treningu są mięśnie nóg. Dlatego trening indoor walking świetnie sprawdza się na jędrne nogi i pośladki.

Jak wyglądają zajęcia indoor walking ?

Przede wszystkim zajęcia indoor walking są podzielone na grupy początkujące, średniozaawansowane i zaawansowane na podstawie sprawności fizycznej. Dzięki temu każdy niezależnie od wieku i swojej kondycji może uczestniczyć w zajęciach indoor walking. Prostota zajęć i brak skomplikowanych choreografii pomaga uformować piękną sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową w krótkim czasie. Podczas zajęć indoor walking, instruktor zmienia tempo chodzenia i długość kroku. Dodatkowo stosowane są małe ciężarki wspomagające trening mięśni rąk, barków oraz klatki piersiowej. W ten sposób pracują różne grupy mięśni, nie tylko mięśnie nóg podczas samego chodzenia pod górę. Pozwala to na uzyskanie świetnego treningu ogólnorozwojowego.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii indoor walking

Ile kalorii spala indoor walking ?

Już 50 minut treningu indoor walking spala do 700 kcal. Dlatego indoor walking jest jedną z szybszych form treningu na odchudzanie.

Dla kogo zajęcia indoor walking ?

Ponieważ trening polega głównie na chodzeniu i nie obciąża stawów, w zajęciach indoor walking może uczestniczyć każda osoba, niezależnie od płci oraz wieku. Trening indoor walking jest polecany tym, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i utrzymać dobrą formę.

Zalety indoor walking

  • poprawa krążenia,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • spalanie dużej ilości kalorii w krótkim czasie,
  • wzrost siły i gibkości – zwłaszcza mięśni nóg i pośladków,
  • zwiększenie wydolności,
  • poprawa samopoczucia.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *