kalistenika

Kalistenika – street workout w fitness klubach

Kalistenika, czyli tzw. “street workout” – trening uliczny jest treningiem siłowym wykorzystującym własną masę ciała. Trening ten znany był już w starożytnej Grecji do budowy atletycznych sylwetek pierwszych olimpijczyków. Do dziś stosuje się technikę treningów kalisteniki do modelowania sylwetki, dlatego specjalny zestaw ćwiczeń tzw. Wielka Szóstka pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić wszystkie partie ciała.

Kalistenika powraca do czterech ścian klubów sportowych. Już teraz można zapisać się na zajęcia kalisteniki w fitness klubie. Posiadają odpowiedni sprzęt do ćwiczeń kalisteniki, co umożliwia trenowanie właśnie wtedy, gdy za oknem nie ma ładnej pogody, a po godzinach pracy chciałoby się wyskoczyć na trening.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii kalistenika

Jak wyglądają zajęcia kalisteniki w klubie fitness ?

Do dyspozycji mamy drążki, na których możemy wykonać podciąganie, czy też wymyk i tzw. muscle up. Do tego na sali znajdziemy drabinki, poręcze równoległe oraz do pompek, kółka gimnastyczne, maty i magnezje.

Ćwiczenia jakie się wykonuje na zajęciach kalisteniki to min. pompki wzmacniające klatkę piersiową i tricepsy, a nawet kształtujące mięśnie brzucha, pośladków i ud. Do pozostałych ćwiczeń zaliczamy też podciąganie na drążku, które świetnie wzmacnia mięśnie pleców i bicepsów, przysiady wzmacniające mięśnie nóg, unoszenie nóg modelujące mięśnie brzucha, pompki na poręczach, czyli tzw. dipy, które trenują mięśnie obręczy barkowej oraz mostek do wzmocnienia mięśni kręgosłupa.

Wielka Szóstka Kalisteniczna

Jak wykonać tzw. muscle up ?

Wspomniane wyżej tajemnicze ćwiczenie “muscle up” możesz zobaczyć na poniższym filmie.

Nie tylko mężczyźni mogą trenować kalistenikę. Tak oto kobiety radzą sobie na World Championship 2015 !

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *