aqua aerobic ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia w wodzie. Dobre nawet po kontuzjach

Ćwiczenia w wodzie to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Nie obciąża ona naszego kręgosłupa, ma zbawienny wpływ na mięśnie i stawy, a do tego pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, ujędrnić skórę i wysmuklić sylwetkę. Świetną opcją jest tutaj aqua aerobik, czyli zorganizowane zajęcia grupowe, przypominające nieco tradycyjny fitness, jednak odbywające się w wodzie, na basenie, w rytm motywującej do aktywności muzyki. Ich niewątpliwym atutem jest atrakcyjna forma zajęć – opierają się one nie tylko na zwykłych ćwiczeniach, znanych nam z innych rodzajów aerobiku, ale także na pozwalających spalać kalorie marszach, biegach i podskokach w wodzie, a także na ćwiczeniach z przyrządami, takimi jak wszelkiego rodzaju piłeczki czy piankowe ciężarki bądź węże.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aqua aerobik

Niewątpliwym atutem ćwiczeń w wodzie jest fakt, że wykonywać je mogą wszyscy, bez względu na wiek i stan swojej kondycji. To z kolei sprawia, że decydują się na nie zarówno osoby młode i w pełni zdrowe, chcące wymodelować ciało czy poprawić formę, jak także kobiety w ciąży, chcące dbać o siebie także w tym wyjątkowym dla siebie czasie, oraz osoby starsze, którym stan zdrowia nie pozwala już na bardziej intensywną formę aktywności fizycznej, a które chciałyby jak najdłużej zachować dobrą formę.

A co jeżeli nie potrafię pływać…

Ćwiczenia w wodzie są tym popularniejsze, że nie wymagają od uczestników umiejętności pływania. Prowadzone są pod czujnym okiem instruktora, na bezpiecznej głębokości wody, dzięki czemu nasze stopy cały czas mają kontakt z podłożem. Niekiedy łączone są także z elementami jogi i pilatesu – wtedy przybierają łagodniejszą nieco formę i idealnie nadają się także dla osób otyłych oraz kobiet w ciąży.

Relaksacyjna forma zajęć ma wówczas zbawienny wpływ na naszą psychikę, pozwalając nam odprężyć się po ciężkim dniu, odreagować stres, rozładować napięcie i naładować się pozytywną energią. Nic zatem dziwnego, że przyjazna atmosfera zajęć, rozbrzmiewająca z głośników muzyka i widmo wspaniałych efektów przyciągają na ćwiczenia w wodzie coraz liczniejsze rzesze uczestników.

Jeżeli się zastanawiacie, jak wyglądają przykładowe zajęcia, poniżej video (youtube.com aqua-fitness.pl)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *