ćwiczenia abt w domu

Ćwiczenia ABT w domu. Wystarczy kawałek podłogi

Ćwiczenia ABT, ponieważ nie są zbyt skomplikowane i nie wymagają ani specjalnych akcesoriów, ani nawet zbyt wiele miejsca, idealnie nadają się do praktykowania w domu. Oczywiście warto najpierw udać się na kilka zajęć zorganizowanych, oferowanych przez profesjonalne kluby fitness, aby jak najlepiej opanować technikę i pod okiem instruktora wyeliminować ewentualne błędy. Kiedy jednak oswoimy się już z podstawami, bez obaw możemy przestawić się na treningi w domu.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii abt

Ich niewątpliwym atutem jest bowiem nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale i możliwość wykonywania ich w dowolnie odpowiadającym nam momencie. W przypadku ćwiczeń ABT idealnie nadają się przy tym dwie skrajne pory dnia: rano, tuż po przebudzeniu, kiedy kilka serii pozwoli nam pobudzić procesy przemiany materii, a także pod wieczór, przed snem, kiedy zregenerujemy się po całym dniu, a dzięki wzmożonemu wysiłkowi zapewnimy sobie szybszy, głębszy sen.

Trening ABT to przy tym klasyczny zestaw ćwiczeń o działaniu wzmacniająco-kształtującym, który najlepiej jest wykonywać do rytmicznej muzyki. Każdorazowo rozpocząć go należy od trwającej 10 do 15 minut rozgrzewki, która to pomoże nam przygotować ciało do wzmożonego wysiłku. Dopiero po wstępnym rozciągnięciu mięśni możemy przejść do właściwej części treningu, na którą powinien składać się przemyślany i kompleksowy zestaw ćwiczeń, dedykowanych dolnym partiom ciała. Za ich pomocą pięknie wyrzeźbimy sobie brzuch, wysmuklimy uda i ujędrnimy pośladki, a także pozbędziemy się zbędnych kilogramów i trudnego do zwalczenia cellulitu.

Ponadto trening ABT sprzyja także podniesieniu naszej kondycji, poprawia wydolność oddechową oraz sprawność ruchową, a także ma zbawienny wpływ na elastyczność i gibkość naszego ciała. Nie mówiąc już o tym, że – podobnie jak w przypadku każdej formy aktywności fizycznej – nasz organizm wydziela wówczas endorfiny, nie bez powodu nazywane hormonami szczęścia.

Trening zakończyć należy częścią wyciszającą i wyrównującą oddech, a także finalnym rozciąganiem, trwającym od 5 do 10 minut.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *