ćwiczenia na pośladki

Ćwiczenia na pośladki

Jędrna i kształtna pupa to zasługa nie tylko dobrych genów, ale – przede wszystkim – ciężkiej pracy. Wystarczy jednak trenować już co drugi dzień, aby móc zobaczyć upragnione, pierwsze efekty.


Jeżeli chcesz szczęściu dopomóc, myśl o swojej pupie także poza ćwiczeniami – staraj się napinać pośladki jak najczęściej, choćby gotując czy stojąc na przystanku. Nie zapominaj także o tradycyjnych przysiadach, które – choć na pozór banalne i mało skomplikowane – pięknie unoszą pośladki i nadają im smukły, jędrny kształt.

Znajdź zajęcia sportowe w swojej okolicy na

FitPlanner.pl

Jakie ćwiczenia jeszcze wykonywać, aby móc cieszyć się zgrabną pupą? Oto kilka naszych propozycji.

  1. Unoszenie nogi zgiętej w kolanie

Klękamy i opieramy nasze dłonie na podłodze, dokładnie pod barkami. Unosimy jedną nogę ugiętą, kierując stopę w stronę sufitu. Napinamy mocno pośladek, wytrzymujemy tak chwilę i opuszczamy nogę, jednak nie dotykamy nią już podłoża. Uważamy, aby zachować równowagę i stałą postawę, bez chwiania się czy kołysania na boki. Następnie zmieniamy nogę.

  1. Unoszenie wyprostowanej nogi

Modyfikujemy nieco poprzednią pozycję, opierając przedramiona na macie i pracując już nie ugiętą, ale prostą nogą, której mięśnie napinamy aż po same palce. To ćwiczenie pięknie unosi pośladki, a przy okazji dobrze wpływa na nasze plecy.

  1. Unoszenie nóg w leżeniu przodem

Kładziemy się na brzuchu, a nasze dłonie krzyżujemy pod brodą. Rozstawiamy nogi na szarość barków i unosimy je jak najwyżej. Zatrzymujemy je w tej pozycji na chwilę, a następnie powoli opuszczamy.

  1. Unoszenie bioder

Kładziemy się na plecach, ręce układając wzdłuż tułowia.  Uginamy nogi w kolanach, stopy rozstawiamy na szerokość barków. Unosimy biodra do góry, napinając mięśnie pośladków. Staramy się utrzymać je tak przynajmniej przez 2 sekundy, a następnie powoli opuszczamy, nie dotykając jednak pupą podłoża.

Wszystkie wymienione wyżej ćwiczenia powtarzamy 10-15 razy, najlepiej w 2-3 seriach. Między seriami robimy najwyżej 30-sekundową przerwę. Grunt to wykonywać ćwiczenia uważnie – w pracy pośladków nie liczy się tempo, ale technika oraz dobre napięcie mięśni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *