Ćwiczenia fit ball z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia Fit Ball z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia z piłką gimnastyczna, czyli fit ball, to element zajęć terapeutycznych i sportowych. Najpopularniejsze piłki, wykorzystywane do ćwiczeń, mają rozmiary od 56 do 75 cm średnicy. Są wykonane z gumy PCV, mają atrakcyjne kolory. Ćwiczenia z piłką gimnastyczną mają dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Wzmacniają mięśnie, masują je, rozluźniają. Fit ball pomaga korygować wady postawy i uwalnia od dolegliwości kręgosłupa. Zapewnia właściwą postawę i ćwiczenie stawów. Fit Ball zalecany jest każdemu, bez ograniczeń wiekowych i sprawnościowych. Jak wyglądają ćwiczenia fit ballu ?Oto kilka przykładowych.

Ćwiczenia Fit Ball

  1. Trzymając piłkę w obu rękach, uniesionych w górę i wyprostowanych, wykonuj skłony. Nogi powinny pozostać w rozkroku, a piłka powinna dotykać podłogi.
  2. Na ugiętych w kolanach nogach, wykonaj toczenie piłki do przodu. Kręgosłup powinien być wyciągany do przodu. Po wykonaniu ćwiczenia – powróć do pierwotnej pozycji, tocząc piłkę do siebie.
  3. Tocz piłkę za pomocą nóg, raz prawą, raz lewą. Przy tym ćwiczeniu podnoś na przemian ręce. Ćwiczenie doskonale działa na mięśnie łydek i ud.
  4. Postaraj się złapać piłkę kolanami, gdy leży ona na podłodze. Teraz rozłóż ramiona i wykonuj skłony – raz do jednego boku, raz do drugiego. Ćwiczenie rozciągające boki tułowia.
  5. Krążenie bioder to ćwiczenie rozluźniające. Wykonujemy je, siedząc na piłce, ręce powinny być oparte na talii.
  6. Z pozycji siedzącej, opuść się powoli po piłce tak, by oprzeć na niej głowę i plecy, a rozluźnić klatkę piersiową. To ćwiczenie rozciąga górną cześć tułowia. Po wykonaniu ćwiczenia, staraj się wrócić do pozycji siedzącej.
  7. Stojąc w rozkroku, uginaj nogi w kolanach, a dłonie oprzyj na piłce, ustawionej przed sobą. Przenoś ciężar z ciała raz na jedną nogę, raz na drugą. Ćwiczenie na rozciąganie nóg.
  8. Siedząc w szerokim rozkroku, unieś do góry piłkę i wykonuj skłony do każdej nogi. Piłkę umieść przed sobą i tocz piłkę do przodu.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *