boks jak przygotować się do treningu

Boks – Jak przygotować się do treningu ?

Boks, sport w Polsce popularny i długimi tradycjami, nie jest sportem łatwym. Osoba, której wydaje się, że jest przygotowana do walki, bo wcześniej intensywnie ćwiczyła na siłowni, bardzo szybko nabierze szacunku i pokory.

Wykwalifikowany trener nauczy adepta walk bokserskich sztuki walki, dlatego warto poszukać klubu z sekcją bokserska i rozpocząć systematyczne treningi.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii boks

BOKS – Jak przygotować się do takich treningów?

Jeśli myślisz o boksie poważnie i chciałbyś poświecić mu swój czas i serce – zapoznaj się z kilkoma wskazówkami:

  • 1. Wyćwicz sprawność fizyczną i wytrzymałość. Codzienny trening w formie intensywnego biegu przez godzinę, pomoże ci również na uzyskanie sportowej sylwetki.
  • 2. Podnoś ciężary. Nigdy nie ćwicz w samotności – ćwiczenia na siłowni, kiedy możesz liczyć na asekurację, są właściwą drogą. Podnoś sztango o ciężarze od 5 do 40 kg.
  • 3. Właściwa dieta to najważniejszy element przygotowań sportowych. Zdrowa żywność, z udziałem diety wysokobiałkowej, eliminacja fast foodów i jedzenia wysokokalorycznego, dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Należy również pic dużo wody, która odpowiednio nawilży organizm i korzystnie wpłynie na wygląd całego ciała.
  • 4. Ćwicz z użyciem worka treningowego. Uderzenia w worek pozwolą na wyrobienie refleksu i siły. Ćwiczenia na siłowni oraz w takt muzyki, urozmaicają monotonny trening.
  • 5. Aby rozwinąć i wzmocnić mięśnie – codziennie wykonuj pompki, zwiększając stopniowo ich ilość. Oprócz siły mięśni, rozwiniesz triceps i mięśnie klatki piersiowej.
  • 6. Wzmacniaj mięśnie brzucha. Codzienna porcja brzuszków, najlepiej z obciążeniem – uczyni twój brzuch umięśnionym i odpornym na urazy.
  • 7. Wyciskanie sztangi na ławeczce ma znaczenie w nauce wyprowadzania skutecznych ciosów.
  • 8. Trenuj z partnerem.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *