aerobik ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia aerobowe. Idealne niezależnie od kondycji

Ćwiczenia aerobowe to idealna forma ruchu dla wszystkich tych osób, które cenią sobie znakomitą formę i dobrą kondycję. Ich ogromnym atutem jest fakt, że pozwalają zachować młodość przez długi czas, pięknie rzeźbiąc i wysmuklając sylwetkę oraz działając zbawiennie na elastyczność i jędrność skóry. Ponadto pomagają one spalać kalorie i redukować tkankę tłuszczową, dzięki czemu za ich pomocą szybko pozbędziemy się zbędnych kilogramów oraz niechcianego gościa w postaci pokrywającej nasze uda i pośladki skórki pomarańczowej.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aerobik

Pozytywny wpływ na nasz organizm

Co więcej, ćwiczenia aerobowe wzmacniają nasze serce i płuca, działają kojąco na układ oddechowy oraz układ krążenia, pobudzają proces przemiany materii i zapobiegają starzeniu się komórek.

Zwiększają także siłę naszych mięśni, rozciągają je, pozytywnie działają na naszą gibkość i elastyczność, zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie oraz choroby krążenia i pomagają w walce z bezsennością.

Ćwiczenia aerobowe są doskonałym wsparciem nie tylko dla naszego ciała, ale i umysłu – pomagają zwiększyć samoświadomość ciała, pozytywnie działają na koncentrację i zmysł równowagi, poprawiają nastrój, pozwalają zwalczyć negatywne emocje i zredukować stres, a także stymulują nasz organizm do wydzielania endorfin, znanych popularnie jako hormon szczęścia. Wszystko to sprawia, że trening przeprowadzony choćby w domu poprawia nasze samopoczucie, przeciwdziała depresji oraz uczuciom niepokoju.

Gdzie najlepiej ćwiczyć?

Ćwiczenia aerobowe nie wymagają także specjalnych przygotowań – uprawiać je można zarówno na zorganizowanych zajęciach grupowych na siłowniach oraz w klubach fitness, jak i we własnym domu. Wystarczy nam tutaj wygodny, sportowy strój, odpowiednie buty oraz mata.

Dodatkowo możemy wesprzeć nasze ćwiczenia o dodatkowe akcesoria, takie jak różnego rodzaju ciężarki, gumy do rozciągania, skakanki, piłki i piłeczki. Intensywność ćwiczeń powinna być uzależniona od naszej kondycji i stanu zdrowia, zaś optymalnym rozwiązaniem są treningi przynajmniej trzy razy w tygodniu, trwające od dwudziestu do sześćdziesięciu minut.

Przykładowe ćwiczenia areobowe (FitAppy)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *