abt fitness

ABT fitness. Uderz w trzy partie ciała naraz!

Skrót ABT wziął się od angielskich słów: abdominal, buttocks, thighs, oznaczających kolejno: brzuch, pośladki, uda. Już sama nazwa podpowiada nam więc, które części sylwetki wyrzeźbimy przy pomocy tego zestawu ćwiczeń. I rzeczywiście, ABT fitness okazuje się nieoceniony, jeśli chodzi o modelowanie dolnych partii ciała. Doskonale wyeksponuje on mięśnie naszego brzucha, wyszczupli nasze uda, a do tego ujędrni i podniesie pośladki.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii abt

Zajęcia ABT realizowane są zwykle w każdym klubie fitness. To jedna z najbardziej podstawowych form aktywności fizycznej, dostępna dla każdego, bez względu na stopień jego zaawansowania. Daje przy tym fenomenalne efekty, pomagając spalać kalorie, redukując poziom tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do zrzucenia zbędnych kilogramów i ujędrniając naszą skórę, dzięki czemu raz na zawsze pozbywamy się nieestetycznej, pomarańczowej skórki.

Dużą zaletą ABT fitness jest także fakt, że poprawia on naszą kondycję oraz ogólną sprawność ruchową. Wzmacnia mięśnie całego ciała, nie tylko wymienionych, tytułowych obszarów, a do tego zapewnia nam szczupłą sylwetkę i doskonałą koordynację ruchową. Podobnie jak wszystkie inne formy aktywności ruchowej, ABT fitness kojąco działa także na nasz umysł: pozwala redukować stres, poprawia nastrój, pomaga w walce ze złymi emocjami oraz bezsennością, a dzięki widocznej poprawie naszego wyglądu, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie oraz samoocenę.

Intensywność zajęć zależy tu zwykle oraz od temperamentu instruktora oraz predyspozycji grupy. Kiedy opanujemy już podstawowe ćwiczenia, możemy trenować także w domu – w tym celu pomogą nam dostępne w internecie darmowe programy treningowe bądź te, jakie możemy zamówić na płytach DVD. Ćwiczenia w domu mają tę podstawową zaletę, że można wykonywać je o dowolnej porze dnia i nocy. ABT z kolei najlepiej działa rano, tuż po przebudzeniu, kiedy to pomoże nam pobudzić przemianę materii, a także wieczorem, kiedy pozwala zregenerować siły i spalić przyjęte w ciągu dnia kalorie.

Przykładowe zajęcia ABT (youtube.com ABT Rickard)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *