aqua fitness

Aqua fitness. Świetny nawet, gdy nie umiesz pływać

Efektywny trening i jednocześnie świetna zabawa. Tak w skrócie można by zareklamować aqua fitness. Jak sama nazwa wskazuje, zajęcia odbywają się tutaj w wodzie, co stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych form aerobiku, praktykowanych na salach siłowni. Ma to też jeden niepodważalny atut – taki rodzaj ćwiczeń odciąża układ kostno-stawowy, dzięki czemu idealnie nadaje się zarówno dla osób młodych i zupełnie sprawnych, jak i starszych, otyłych, a także po urazach i kontuzjach, które szczególnie uważnie i ostrożnie powinny wracać do formy.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aqua aerobik

Charakterystyka zajęć

Zajęcia organizowane są na pływalni, a do uczestnictwa w nich wystarczy zwykły strój kąpielowy, jak na klasycznym basenie. Układ ćwiczeń realizowany jest przy rytmicznej, motywującej do ćwiczeń muzyce, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność i przesuwa uwagę z ciężkich, siłowych zmagań w stronę aktywnego relaksu.

Aqua fitness jest przy tym świetnym sposobem na poprawę kondycji, a także niezawodnie sprawdza się w walce ze zbędnymi kilogramami oraz nieestetycznie szpecącą nasze ciało skórkę pomarańczową.

Szczupła sylwetka i brak stresu :)

Podobnie jak tradycyjne zajęcia na basenie, aqua fitness pięknie wyszczupla i modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę, zwiększa ruchomość naszych stawów i świadomość ciała, a do tego odciąża kręgosłup i wzmacnia mięśnie. Dlatego praktykowany może być zarówno jako rodzaj intensywniejszych ćwiczeń, jak i forma skutecznej, przyjemnej rehabilitacji.

Ponadto aqua fitness to sprawdzony sposób na pozbycie się stresu, odreagowanie napięcia, odprężenie się i naładowanie pozytywną energią. Przyjazna atmosfera zajęć, proste i nieskomplikowane ćwiczenia oraz skoczna muzyka sprawiają, że ta forma fitnessu cieszy się coraz większą popularnością.

Co ważne, aby przystąpić do zajęć, nie trzeba umieć pływać – ćwiczenia realizowane są na bezpiecznej głębokości i przypominają te, dobrze nam znane z innych zajęć fitness. Obok nich spotkamy tu również ćwiczenia wspomagane zwiększającymi opór przyborami, takimi jak piłeczki, rękawice czy piankowe węże lub deski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *