ćwiczenia na stepie

Ćwiczenia na stepie. Zacznij od prostych kroków

Ćwiczenia na stepie to doskonałe rozwiązane, jeśli chcemy wzmocnić i wyrzeźbić dolne partie ciała. Jeśli zatem marzą nam się smukłe łydki, szczupłe uda i jędrne, atrakcyjnie uniesione pośladki, nie powinniśmy się dłużej zastanawiać – step będzie strzałem w dziesiątkę. Cały sekret polega tutaj na ciągłym wchodzeniu na stopień oraz schodzeniu z niego, dzięki czemu nasze mięśnie pozostają w nieustannym napięciu.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii step

Trening rozpoczyna się od rozgrzewki, zaś w początkowych minutach bazuje na prostych ćwiczeniach. W tym celu stajemy twarzą do stepu i zaczynamy od kroku podstawowego – lewą nogę kładziemy na stopień, dołączamy prawą nogę, następnie lewą schodzimy i dołączamy do niej prawą nogę. Ćwiczenie powtarzamy kilkakrotnie, a następnie wykonujemy krok podstawowy w drugą stronę, to jest od prawej do lewej.

1. W pierwszym ćwiczeniu ustawiamy się bokiem do stepu, prawą nogę kładziemy na jego początku i dostawiamy do niej nogę lewą. Następnie prawą nogę kładziemy z drugiej strony stepu i dostawiamy do niej nogę lewą. Ćwiczenie powtarzamy także na drugą stronę.

2. Następnie będziemy przechodzić z jednej strony stepu na drugą. W tym celu stajemy bokiem do jego dłuższej krawędzi. Prawą nogą robimy krok w bok, stawiając stopę na środku stepu, po czym dostawiamy drugą nogę. Następnie prawą nogę kładziemy z drugiej strony stepu i dołączamy do niej nogę lewą.

3. W kolejnym ćwiczeniu stajemy przodem do stepu. Prawą nogę kładziemy na jego środku, lewa noga wędruje także na stepie, ale za nogą prawą – nogi w ten sposób krzyżują się. Następnie prawa noga wędruje z powrotem na podłogę, zaś lewa do niej dołącza.

4. Na koniec zostawiamy sobie nieco trudniejsze ćwiczenie, składające się z kilku kroków. Ustawiamy się bokiem do stepu, przy jednym z jego końców. Prawą nogę kładziemy na stepie, lewą nogę w podskoku kładziemy obok niej i od razu opuszczamy ponownie na podłogę. Teraz prawą nogę przekładamy na drugą stronę stepu. Następnie wracamy prawą nogą na step i dołączamy do niej nogę lewą. Na koniec lewa noga schodzi na swoją stronę, a noga prawa do niej dołącza.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *