aqua aerobic niezawodny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej

Aqua aerobic – niezawodny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej

Aqua aerobic to idealny sport dla każdego – można go uprawiać niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Opiera się na systemie ćwiczeń, wykonywanych w wodzie, dzięki czemu odciąża układ kostno-stawowy i nadaje się zarówno dla osób młodych i w pełni sprawnych, jak i starszych, otyłych, a także po kontuzjach.

Jego wielkim atutem jest także przyjemna, relaksacyjna forma – zajęcia odbywają się na pływalni, przy rytmicznej, mobilizującej do ćwiczeń muzyce, dzięki czemu pozwalają nie tylko poprawić kondycję oraz wysmuklić sylwetkę, ale i są doskonałym sposobem na odprężenie i relaks po ciężkim dniu.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aqua aerobik

Poniżej video z przykładowymi zajęciami (youtube.com)

Na tym zalety się jednak nie kończą. Aqua aerobic to niezawodny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej i – co za tym idzie – zgubienie zbędnych kilogramów. Pomaga także w walce z nawet mocno zastałym cellulitem, ujędrnia i napina skórę, zwiększa ruchomość stawów i świadomość własnego ciała, odciąża stawy kręgosłupa oraz wzmacnia mięśnie. Ponadto ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie psychiczne – poza wspomnianym już relaksem, pozwala pozbyć się stresu, poprawia nasz nastrój i działa kojąco na nerwy.

Zajęcia odbywają się pod przewodnictwem instruktora, na różnej głębokości wody. Co ważne, mogą uczestniczyć w nich także osoby nieumiejące pływać. Aqua aerobic nie tylko bowiem nie wymaga od nich tej umiejętności, ale i pomaga przezwyciężyć lęk przed wodą i oswoić się z nią.

W czasie treningu wykonywane są m.in. klasyczne ćwiczenia, dobrze nam znane z innych zajęć fitness, a także biegi i marsz w wodzie, będące podstawą świetnego treningu krążeniowo-oddechowego. Obok nich spotkamy tu także ćwiczenia wspomagane zwiększającymi opór przyborami. Wspomnieć można tu wszelkiego rodzaju niezatapialne węże, piankowe ciężarki, rękawice czy deski. Mają one na celu nie tylko zwiększyć intensywność zajęć, ale i jak najbardziej je urozmaicić. Jeszcze inną opcją jest wplecenie tu elementów stepu – platforma zostaje przymocowana do dna basenu, a my możemy ćwiczyć nad mięśniami kończyn dolnych.

Na zajęciach obowiązuje strój kąpielowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *