balet dla dorosłych

Balet dla dorosłych

Na naukę tańca nigdy nie jest za późno. Tym bardziej, jeśli mowa o balecie, uchodzącym za jedną z najszlachetniejszych tanecznych sztuk. To w końcu niezawodny sposób na odkrycie możliwości swojego ciała, wypracowanie pięknej i smukłej sylwetki, poprawę kondycji, wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni, a także – naukę gracji i elegancji, jakie towarzyszyć nam będą później w codziennej postawie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii balet dla dorosłych

Zajęcia z baletu dla dorosłych kładą nacisk przede wszystkim na technikę – ważne jest tutaj rozciągnięcie ciała, jego uelastycznienie oraz wyrzeźbienie mięśni, z istnienia których często nie zdawaliśmy sobie sprawy. Nasza uwaga skupia się także na wypracowaniu właściwej, wyprostowanej sylwetki, która w przypadku owego tańca jest niezbędnym punktem wyjścia. Ćwiczymy grację i elegancję ruchów, skupiamy się na pracy poszczególnych partii ciała, uczymy dbać o utrzymywanie prostych pleców, a także nieco napiętych mięśni brzucha. To z kolei ma bezpośredni wpływ na uzyskanie smukłej, wydłużonej sylwetki oraz przełożenie na świadomość własnych ruchów. Z kolei intensywne rozciągnięcie wszystkich partii mięśni pozwoli rozruszać zastane ciało, a przy okazji będzie wysiłkiem o niebo przyjemniejszym, niż spływające potem zajęcia fitness czy też siłowe.

Podstawą zajęć jest także nauka figur baletowych – dzięki ćwiczeniom na  środku sali nauczymy się równowagi oraz prawidłowego wykonywania póz. Z kolei ćwiczenia przy drążku pozwolą na odpowiednie przygotowanie mięśni do wysiłku, będą znakomitą formą rozgrzewki, a także sposobem na wzmocnienie ich. Natomiast dedykowane osobom bardziej zaawansowanym skoki i obroty pozwolą wyćwiczyć w sobie lekkość, koordynację ruchową oraz tak ważne w tańcu wyczucie i swobodę.

Przykładowe zajęcia (youtube.com Agata Listwan)

Dużym atutem zajęć jest nieustanna kontrola ze strony instruktora, korygującego naszą postawę i ruchy i bacznie przyglądającego się robionym przez nas postępom. Balet wymaga bowiem nie tylko pasji i zaangażowania, ale i skupienia oraz samodyscypliny, niezbędnych do prawidłowego opanowania techniki. Z powodzeniem odnajdą się tu jednak osoby o każdym stopniu zaawansowania, także początkujące.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *