aerobik dla dzieci sposób na zainteresowanie malucha

Aerobik dla dzieci – sposób na zainteresowanie malucha

Ruch to podstawa w rozwoju każdego dziecka. Zajęcia w szkole często są jednak zbyt schematyczne i mało atrakcyjne, przez co dzieci wymigują się od nich, unikają jakiejkolwiek aktywności, proszą o rodziców o zwolnienia.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aerobik dla dzieci

Wtedy rodzicom z pomocą przychodzi aerobik dla dzieci – ta alternatywna forma aktywności fizycznej  zapewni im odpowiedni wysiłek, pozytywnie wpłynie na koordynację ruchową i poprawi ogólną sprawność.

Aerobik od klasycznych lekcji wychowania fizycznego różni się przede wszystkim atrakcyjną formą. Stopień zaawansowania zajęć dopasowywany jest do kategorii wiekowej oraz temperamentu grupy. Ćwiczeniom towarzyszy rytmiczna muzyka, która wprowadza atmosferę luzu i zabawy, a do tego motywuje i zagrzewa do ruchu. Co więcej, instruktorzy dysponują także odpowiednimi przyborami, takimi jak piłeczki, gumy czy skakanki, które pozwolą przerwać rutynę i rzeczywiście zaangażują uwagę dziecka.

Aerobik sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie dziecka. Wszelkiego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe to gwarancja podniesienia sprawności malucha, kształtowania jego sylwetki, wypracowania prawidłowej postawy i wzmocnienia mięśni. To także sposób na rozwinięcie zręczności, gibkości i wytrzymałości, a także orientacji przestrzennej. Proponowane maluchom ćwiczenia pozytywnie wypłyną także na ich kręgosłup i stopy, minimalizując ryzyko skrzywień oraz płaskostopia. Ponadto zajęcia fizyczne mają zbawienny wpływ na psychikę dziecka – pozwalają mu rozładować napięcie, dają ujście negatywnym emocjom, niwelują stres i zmęczenie, wyzwalają w dziecku pokłady pozytywnej energii i uczą go współzawodnictwa i zdrowo pojętej rywalizacji. Uczą także koncentracji, świadomości własnego ciała i synchronizacji ruchów.

Zajęcia organizowane są tutaj w grupach, dzięki czemu dziecko ma szansę poznać rówieśników, nawiązać nowe znajomości, spędzić czas na nauce i zabawie. To z kolei ma niebagatelny wpływ na umiejętność współdziałania w grupie, uczy nowych doświadczeń i kształtuje osobowość.

Przykładowe zajęcia dla dzieci (youtube.com)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *