aerobik ćwiczenia

Aerobik, czyli ćwiczenia dla każdego

Aerobik jest formą aktywności fizycznej należącej do grupy ćwiczeń aerobowych, czyli opartych na intensywnej wymianie tlenowej. Zajęcia aerobiku wytwarzają pozytywną energię, pozwalają ćwiczyć różne partie mięśni oraz intensywnie spalać tkankę tłuszczową.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aerobik

Do najpopularniejszych ćwiczeń aerobiku należą te, które za zadanie mają spalanie tłuszczu. Podczas tego rodzaju aktywności fizycznej, dochodzi do wzrostu tętna do około 120-130 uderzeń na minutę. Dzięki czemu w organizmie dochodzi do intensywnego spalania tkanki tłuszczowej. Aerobik prowadzony jest przy szybkiej i energicznej muzyce, do której tworzone są proste, średnio męczące układy ćwiczeń tworzące nieskomplikowane układy choreograficzne.

Wśród ćwiczeń zaliczanych do aerobiku znajdziemy ćwiczenia dla osób o różnej kondycji fizycznej. Są wśród nich zarówno zestawy dla osób o niskiej sprawności przystosowane zarówno dla osób mocno otyłych, w podeszłym wieku oraz kobiet w ciąży, które nie będą miały możliwości intensywnie skakać przez godzinę. Osoby takie mogą natomiast doskonale ćwiczyć duże partie mięśni wykonując ćwiczenia nieobciążające stawów, dużo maszerując, wykonując wykroki, wymachy nóg, tworząc proste układy choreograficzne.

Z kolei osoby o bardzo dobrej kondycji fizycznej, mogą spośród ćwiczeń znajdujących się w grupie aerobiku wybrać te bardziej intensywne i w ten sposób uzupełnić codzienną porcję treningów. Dla osób takich odpowiednie będą układy zawierające elementy biegu, obrotów, podskoków, skoków wykonywane przy szybkiej muzyce. Dzięki tego typu ćwiczeniom podnoszona jest wydajność organizmu, a wydatek energetyczny wzrasta. Obecnie najbardziej popularne wśród zwolenników aerobiku jest połączenie zarówno ćwiczeń o mniejszej intensywności z ćwiczeniami powodującymi wysoki wydatek energetyczny.

Dodatkowo, istnieją formy aerobiku ,które wplatają w ćwiczenia elementy choreograficzne zaczerpnięte z różnych stylów tanecznych, np hip-hopu, dance, salsy, czy latino. Dzięki temu ćwiczenia zyskują na atrakcyjności, stają się elementem zabawy, a dodatkowo pozwalają na rozwinięcie poczucia rytmu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *