karate kyokushin

Walka z pustymi rękami

Karate kyokushin należy do najpopularniejszych odmian karate w kraju nad Wisłą. Daje siłę, ale nie wynika ona z umiejętności posługiwania się jakimiś narzędziami czy bronią. W karate kyokushin chodzi natomiast o wypracowanie mocnego ciała i psychiki, a także stworzenie między nimi więzi. Świadomość noszonej w sobie energii działa na człowieka motywująco. Dodaje mu sił i odwagi nie tylko do walki w dosłownym tego słowa znaczeniu. Karate kyokushin wydobywa z człowieka potencjał, którego on sam mógł być zupełnie nieświadomy.

Agresja bardzo kontrolowana

Codzienne problemy odciskają piętno na ludzkiej psychice, a często wpływają również na ogólne pogorszenie się kondycji. Stres prowadzi do napięć, a te należy odreagowywać. W przeciwnym razie będą się kumulować i prowadzić do napadów agresji i szału. By uniknąć takiego scenariusza, dobrze jest zaangażować się w jakiś trening. Karate kyokushin jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ daje okazję do swoistego wyżycia się. Odreagowania w kontrolowanych warunkach. Podczas treningów może nastąpić także symboliczne stawienie czoła problemom. Karate kyokushin ma tę wielką zaletę, że działa wszechstronnie na człowieka. Pomaga mu osiągnąć spokój duchowy, uczy cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Cechy te są natomiast bardzo przydatne także pomiędzy zajęciami karate. Treningi uczą dystansu do wielu kwestii, a systematyczne zaangażowanie pozwala na wypracowanie sprawności i znacznie lepszej kondycji. Nic dziwnego, że karate kyokushin nieustannie przyciąga nowych ludzi. Staje się także coraz popularniejsze.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii karate kyokushin

Tylko własna determinacja

Karate kyokushin można dostosowywać do swoich potrzeb wiekowych oraz sprawnościowych. W związku z tym nawet ludzie starsi czy ci, którym w ostatnich latach ze sportem było nie po drodze, mogą śmiało zapisać się na zajęcia. Uczestnictwo w nich wymaga jedynie zaangażowania i chęci. Nie trzeba dysponować drogim sprzętem. Wbrew pozorom karate kyokushin można także ćwiczyć samodzielnie, choć oczywiście wiedza przekazywana przez doświadczonego nauczyciela powinna zawsze stanowić punkt wyjścia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Arkadiusz Oliwa

Arkadiusz Oliwa

Arkadiusz Oliwa - trener personalny i dietetyk. Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *