siłownia miejsce nie tylko dla kulturystów

Siłownia miejsce nie tylko dla kulturystów

W ostatnich latach, kiedy szczupła sylwetka i dobra kondycja fizyczna stały się wyjątkowe modne, zwiększyła się także ilość osób, pragnących pracować nad swoim ciałem i udających się w tym celu na siłownię. Chcą tam zgubić nadprogramowe kilogramy, poprawić wydolność organizmu, wyrzeźbić sylwetkę. Także osoby aktywnie uprawiające sport wybierają siłownię szczególnie zimą, gdy może im ona zastąpić bieganie lub jazdę na rowerze w terenie. Dotyczy to także osób uprawiających gry zespołowe, pragnących pracować nad masą mięśniową, np. siatkarzy czy piłkarzy.

Aktywne i regularne wizyty na siłowni pozwalają na uzyskanie zgrabnej sylwetki poprzez podkręcenie metabolizmu, a co za tym idzie zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej oraz rozbudowanie masy mięśniowej. Prowadzi to do zwiększenia naszej atrakcyjności i poprawy samopoczucia. Dzięki regularnym wizytom na siłowni nabywamy wiary w siebie oraz uczymy się przełamywać własne słabości. Siłownia to doskonałe miejsce, gdzie każdy może w bezpieczny sposób odreagować codzienny stres, rozładować wewnętrzne napięcie związane z pracą czy sytuacją rodzinną.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii siłownia

Niewątpliwą zaletą ćwiczeń na siłowni jest to, że żadne inne ćwiczenia nie dają takiej możliwości pracy nad wybraną partią ciała, jak właśnie siłownia. Dzięki ćwiczeniom wykonywanym na siłowni możemy modelować konkretną część ciała, co sprawia, że sylwetka nabiera właściwych proporcji, Ćwiczenia na siłowni dodatkowo poprawiają siłę mięśni i ścięgien, zapewniają im odpowiednią elastyczność, chroniąc je przed kontuzjami.

Warto zwrócić uwagę, że ćwiczenia na siłowni są naprawdę bezpiecznym sposobem na uprawianie sportów. W każdej siłowni pracują bowiem trenerzy personalni, którzy pomogą dobrać rodzaj treningu i zestaw ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych możliwości oraz potrzeb. Dodatkowo na siłowni istnieje możliwość uzyskania porad dotyczących wyboru odpowiedniej diety, która pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych efektów wynikających z połączenia treningu z prawidłowym odżywianiem.

Znajdź siłownie w swojej okolicy na FitPlanner.pl np. w Warszawie siłownie wyszukasz wpisując “siłownia warszawa“.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Arkadiusz Oliwa

Arkadiusz Oliwa

Arkadiusz Oliwa - trener personalny i dietetyk. Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *