tbc - wyrzeźbij sylwetkę przed wakacjami

Wzmocnij sylwetkę przed wakacjami!

Total Body Condition, czyli w skrócie TBC szturmem zdobyło drzwi wszystkich siłowni i zajęło w grafiku swoje miejsce na stałe. Jak dokładnie wyglądają zajęcia, z czego się składają i na co należy zwracać uwagę podczas ćwiczeń?

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii tbc

Różne formy, jeden cel

Odpowiednie obuwie (wygodne, na płaskiej podeszwie) oraz strój sportowy pozwolą cieszyć się każdą minutą spędzoną na sali. Każde zajęcia TBC (ale nie tylko – każde zajęcia sportowe) poprzedza rozgrzewka, która trwa kilka pierwszych minut zajęć.

Zazwyczaj są to proste kroki w rytm muzyki. Po rozgrzewce instruktor przechodzi do głównego zestawu ćwiczeń. Mogą to być proste układy choreograficzne z wykorzystaniem własnego ciała. Do podstawowych ćwiczeń należą przysiady, skręty ciała, wysoki.

Popularny w tym obszarze fitnessu jest również step, czyli proste układy choreograficzne z wykorzystaniem specjalnego stopnia sportowego. Często ćwiczący korzystają również z maty, na której wzmacniają mięśnie brzucha oraz nóg. Poza tym, w zajęciach TBC korzysta się z hantli o różnej wadze, specjalnych taśm elastycznych czy różnego rodzaju sztang. Coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie piłki oraz ciężarków na nogi. Wszystkie te przyrządy sportowe są na wyposażeniu siłowni lub klubów fitness, dlatego prócz czasu i zaangażowania ze strony ćwiczących, nic więcej się nie wymaga.

Ćwiczenia TBC nie obciążają stawów oraz kręgosłupa, ponieważ zajęcia są prowadzone zarówno w pozycji stojącej jak i  leżącej. Na koniec ćwiczeń należy pamiętać również o rozciąganiu, które zapobiega kontuzjom, więc w tym obszarze również warto dać z siebie wszystko.

Tak ogromna rozpiętość stosowanych przyrządów oraz różnorodność ćwiczeń sprawia, że TBC przypadnie do gustu każdemu i nigdy się nie znudzi. Jest to jedna z form fitnessu, która pozwala na ciągłe wzmacnianie ciała w nietuzinkowy sposób, dlatego wiele osób szybko się do niej przekonuje.

Jak każdy sport Total Body Conditioning, czyli ogólny trening całego ciała, pozwala na wzmocnienie mięśni, jednocześnie prowadzi do spalania kalorii. Jest to świetne rozwiązanie przed wakacjami w górach, które pozwoli nam się przygotować do intensywniejszego wysiłku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *