Trening obwodowy wysportowana sylwetka w krótkim czasie

Trening obwodowy – wysportowana sylwetka w krótkim czasie

Trening obwodowy wybierany jest najczęściej przez osoby, które oczekują szybkich rezultatów. Z artykułu dowiesz się dlaczego trening obwodowy to skuteczny sposób na szczupłą, wysportowaną sylwetkę i to w krótkim czasie.

Na czym polega trening obwodowy ?

Trening obwodowy to połączenie ćwiczeń siłowych i cardio, jednak to co wyróżnia go od zwykłego treningu siłowego, to intensywność. Podczas treningu obwodowego wykonuje się serię ćwiczeń jeden po drugim w ciągu 30 – 40 minut, bez odpoczynku. W treningu obwodowym stosuje się od 8 do 15 różnych ćwiczeń, na każde przypadające ćwiczenie wykonuje się od 10 do 15 powtórzeń. Nieustanny wysiłek fizyczny i praca wszystkich mięśni jest właśnie tym co czyni trening obwodowy skutecznym treningiem na szczupłą sylwetkę w krótkim czasie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii trening obwodowy

Jaka jest kolejność ćwiczeń w treningu obwodowym ?

Wybieramy przykładową kolejność treningu obwodowego zaczynając np. od brzucha, by następnie wykonać serię obwodów na uda, klatkę piersiową, plecy, bicepsy, tricepsy, ramiona i łydki.

Jak często wykonywać trening obwodowy ?

Dla zachowania najlepszego i najszybszego efektu treningu obwodowego należy wykonywać ćwiczenia obwodowe min. 3 do 4 razy w tygodniu, a najlepiej co drugi dzień.

Trening obwodowy – Przykładowe ćwiczenia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *