kettlebell trening

Trening kettlebell. Poznaj jego zalety

Kettlebells dedykowane są wszystkim tym, którzy chcieliby połączyć wysoką efektywność treningu siłowego i wytrzymałościowego z podnoszeniem ogólnej sprawności organizmu. Działają bowiem na całe nasze ciało i angażują do pracy wszystkie partie mięśni, jednak nie obawiajmy się – w przeciwieństwie do zwykłych ćwiczeń z ciężarami, nie zafundujemy tu sobie ani zbyt atletycznej sylwetki, ani przesadnego rozrostu masy mięśniowej.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii kettlebell

Pod obco brzmiącą nazwą kettlebell kryje się rodzaj odważnika, który wyglądem przypomina kulę armatnią ze stosunkowo dużym uchwytem. Początkowo przyrząd ten był wykorzystywany do treningu żołnierzy radzieckiej armii, z czasem jednak wyszedł także poza tamtejsze koszary i trafił na siłownie na całym świecie.

Sylwetka jak marzenie? Teraz to możliwe

Użycie kettlebell pozwala nam na efektywny trening całego ciała, a przy okazji nie buduje nam sylwetki kulturysty, dzięki czemu świetnie sprawdzi się także w przypadku kobiet. Jego najważniejszy atut to wyrobienie nam żelaznej kondycji, zwinności, gibkości i wytrzymałości. Do tego poprawia on naszą sprawność i koordynację ruchową, pozytywnie wpływa na wydolność sercowo-naczyniową, wzmacnia naszą odporność na urazy, a także siłę, bez konieczności zwiększania przy tym masy mięśniowej.

Dzięki trenowaniu z kettlebell wzmocnisz nie tylko mięśnie

Dzięki temu, że kettlebell usprawnia funkcjonowanie całego ciała, przeznaczony jest nie tylko dla początkujących, ale także dla sportowców, którzy chcieliby podnieść swoje osiągi w przeróżnych dyscyplinach. Do tego świetnie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i w efekcie pomaga walczyć z nadwagą. Ładnie modeluje przy tym i wyszczupla sylwetkę i zapewnia szybsze pojawienie się rezultatów, niż klasyczne treningi z hantlami i sztangami.

I niech nie zwiedzie nas fakt, że pracują tu głównie ramiona – tak naprawdę za pomocą najprostszych nawet ćwiczeń z kettlebell angażujemy do pracy nasze nogi, pośladki, mięśnie między łopatkami, a także brzuch. Nie są to przy tym ćwiczenia typowo kulturystyczne, podczas których pracuje się nad konkretnymi partiami mięśni, ale ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Grzegorz Miąsik

Grzegorz Miąsik

Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *