taniec brzucha charakterystyka

Taniec brzucha – prosty sposób na idealną sylwetkę

Za najstarszy taniec świata uważany jest taniec brzucha, który znany był już w starożytnym Egipcie. Jest to doskonały sposób na zachowanie idealnej sylwetki, który jednocześnie przyczynia się do wyzwolenia ogromnych pokładów pozytywnej energii. Nie należy zapominać również o tym,że świetnie wpływa na poczucie kobiecości oraz pozwala pozbyć się kompleksów, które pojawiają się wtedy, kiedy kobieta dochodzi do wniosku, że jej biodra są zbyt szerokie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii taniec brzucha

Krótka historia

W początkowym okresie swojego istnienia taniec brzucha miał charakter religijny – wykonywano go po to, aby oddać cześć określonym bóstwom. Już jednak w czasach starożytnego Rzymu przyjął charakter rozrywkowy i wykonywany był powszechnie na różnego rodzaju przyjęciach. Czasy rozwoju chrześcijaństwa to uznanie tańca brzucha za nieprzyzwoity i wyuzdany. Takie podejście sprawiło, że jego popularność zaczęła zanikać. Obecnie znów cieszy się uznaniem i to nie tylko w krajach arabskiego kręgu kulturowego – coraz częściej tańczą go również Europejki.

Na czym polega?

Taniec brzucha opiera się na ruchach rąk, które mają charakter jednocześnie ekspresyjny i wyjątkowo subtelny oraz ruchach bioder, które z kolei muszą być pełne gracji i wdzięku. Ciekawym jest fakt, że poszczególne części ciała poruszają się jakby niezależnie od siebie, idealnie dopasowując się jednak do rytmu muzyki. To właśnie ta cecha sprawia początkującym najwięcej trudności. Nie należy zapominać, że taniec brzucha to jedna wielka improwizacja – nie ma dwóch tak samo wykonanych tańców.

Przede wszystkim kobieta

Taniec brzucha to ta forma aktywności fizycznej, która budzi ogromne emocje. Tańcząc, kobieta pokazuje to, co jest w niej najbardziej zmysłowe i uwodzicielskie, podkreśla swoją kobiecość, pokazuje jej piękno i seksualność. Nie należy zapominać, że to także szansa na wyzwolenie ogromnych pokładów pozytywnej energii, relaks oraz harmonię duszy i ciała. Taniec brzucha jest świetnym sposobem na pozbycie się wszelkich napięć nie tylko fizycznych, ale również psychicznych. Pozwala również spalić ogromne ilości kalorii, poprawić kondycje i pięknie wymodelować sylwetkę, nadając się kobiece kształty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *