aerobik dla dzieci dlaczego warto

Aerobik dla dzieci – dlaczego warto wybrać takie zajęcia

Rola sportu w prawidłowym rozwoju dziecka jest nieoceniona. Bardzo ważne jest, by zaszczepić w maluchu upodobanie do aktywności fizycznej. Niezwykle istotne jest, by wybierać więc takie zajęcia, które będą się kojarzyć z przyjemnością, a nie z męką. Inaczej można dziecko zniechęcić. Na szczęście obecnie nie ma problemu z dostępem do różnych możliwości – kluby fitness organizują zajęcia przygotowane właśnie specjalnie z myślą o dzieciach.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aerobik dla dzieci

Odpowiedni dobór ćwiczeń

Zestawy ćwiczeń są dobrane nie tylko pod kątem ich przydatności, jeśli chodzi o prawidłowy rozwój – np. wzmacnianie kręgosłupa, spalanie tkanki tłuszczowej itd. – są one tak wybierane, by były także atrakcyjne, dobrze się kojarzyły, by były połączeniem ćwiczeń i zabawy. Tak przygotowane zajęcia nie będą się więc kojarzyć maluchowi z wysiłkiem, zmęczeniem – jeśli są dobrze poprowadzone, to dziecko będzie chciało na nie uczęszczać. Trzeba jednak pamiętać – nic na siłę. Jeśli zauważymy, że dziecko niechętnie uczestniczy w zajęciach – należy zmienić klub. Może to oznaczać, że w danym przypadku po prostu zajęcia nie są dobrze prowadzone.

Ważne jest, by przed zapisaniem malucha na aerobik dla dzieci sprawdzić dokładnie, w jakich warunkach odbywają się ćwiczenia, kto je prowadzi, jakie ma kwalifikacje – najlepiej, by byli to profesjonalni trenerzy, mający uprawnienia do pracy z dziećmi. Warto także obserwować pierwszą lekcję, by zobaczyć, jak w praktyce wyglądają takie ćwiczenia. Trzeba przyznać, że trenerzy starają się urozmaicić je, by faktycznie dzieciaki dobrze się bawiły w czasie ćwiczeń, co oczywiście znakomicie wpływa na poprawę efektywności. Dlatego charakterystyczne dla ćwiczeń tego typu są takie działania, jak:

  • rozrywkowe podejście – gry, zabawa, taniec, układy choreograficzne,
  • wykorzystanie specjalnych, kolorowych akcesoriów – piłek, skakanek, mat, stepów,
  • urozmaicanie zajęć muzyką.

To wszystko sprawia, że ćwiczenia są przyjemniejsze. Jeśli chodzi o sam dobór ćwiczeń, to zwraca się uwagę na to, by wpływały one na wzmocnienie i rozciąganie mięśni, poprawę koordynacji ruchowej, ćwiczenie rytmu itd.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *