sexy pupa

Sposób na pozbycie się kompleksów

Na kształt kobiecej pupy składają się mięśnie pośladkowe: mały, średni i duży. Ten ostatni jest zresztą najważniejszy, bowiem to on nadaje jej tak pożądany przez nas wygląd.


Ważny jest także znajdujący się tuż pod pośladkiem mięsień dwugłowy uda oraz mięsień czworogłowy, odpowiadający za pięknie wyeksponowane czy to w spódnicy lub sukience, czy też w szortach bądź stroju kąpielowym uda. Efektu dopełnia mięsień trójgłowy łydki, dumnie prężący się zwłaszcza wtedy, gdy chodzimy w szpilkach. Jakie zatem ćwiczenia wykonywać, aby wspomóc ich pracę i uzyskać zgrabny, oszałamiający efekt? Jak trenować, aby odwdzięczyły nam się maksymalnym napięciem?

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii sexy pupa

Otóż z myślą o tych wszystkich paniach, które chciałyby na co dzień cieszyć się zgrabną, kształtną i seksownie odstającą pupą, opracowany został specjalnie dedykowany im program treningowy. Składają się na niego specjalnie wyselekcjonowane ćwiczenia, bezpośrednio oddziaływujące na wspomniane wcześniej partie mięśni. Wykonywanie bowiem w domu osławionych przysiadów to za mało, aby wyrzeźbić sobie pupę, o jakiej marzymy – tutaj potrzebny jest intensywny trening, zorientowany przede wszystkim na pracę mięśni pośladkowych, a przy okazji zbawiennie wpływający na nasze łydki, uda oraz brzuch.

Poniżej trening p. Ewy Chodakowskiej dedykowany tej konkretnej części ciała :)

Wyrzeźbienie pupy to zresztą jedno z najbardziej wymagających zadań – jej wymodelowanie wymaga od nas systematyczności, poprawnego opanowania techniki ćwiczeń oraz znacznego wysiłku. W połączeniu z treningiem mięśni nóg okazuje się sporym wyzwaniem dla wielu pań, jednak warto się go podjąć – na efekty nie będziemy musiały wtedy długo czekać. Pod okiem instruktora poznamy ćwiczenia, które sprzyjają wysmukleniu sylwetki, wzmocnieniu mięśni, odpowiedniemu ukształtowaniu dolnych partii ciała, a przy okazji pomogą w walce ze zbędnymi kilogramami i nagromadzoną w naszym ciele tkanką tłuszczową. Ponadto będzie to nieoceniona pomoc w walce z uciążliwym, nawet mocno zastałym cellulitem. Zyskamy więc nie tylko piękną, seksowną pupę, ale i smukłe uda, ładnie wyrzeźbione łydki i jędrną, odpowiednio napiętą skórę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *