joga kundalini

Siła płynąca ze spokoju

Potęga jogi kundalini oparta jest na kilku fundamentach, z których najważniejszymi są uniwersalność oraz wszechstronność. Joga kundalini może być rozwiązaniem dla każdego, ponieważ ćwiczenia są do zrealizowania bez względu na kondycję czy wiek. Wystarczy chcieć i zaangażować się w pełni w zajęcia. Dzięki uczestnictwu w nich jednostka ma okazję poznać zupełnie inny świat. Oparty na spokoju, ale także pełen pozytywnej siły.

Z pomocą jogi kundalini pracuje się jednocześnie nad wieloma aspektami życia. Ćwiczenia wzmacniają ciało, ale oddziałują także na psychikę. Pozwalają dotrzeć do swoich emocji oraz je zaakceptować. Pozytywnie wpływają także na zmysłowe odbieranie siebie oraz swojego otoczenia. Joga poprawia nawet koncentrację oraz umiejętności kreatywnego działania.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga kundalini

Joga oparta na sile

Udział w zajęciach jogi kundalini pozwala na wydobycie siły, nieznanej dotąd jednostce. Zdaniem mistrzów owa moc tkwi w człowieku, ale współczesny świat nie sprzyja jej uwolnieniu. Zamiast tego funduje ludziom mnóstwo stresu oraz zabiegania. Doba jest za krótka, czasu zdecydowanie za mało, a lista rzeczy i obowiązków do zrobienia wydłuża się w nieskończoność. Joga, w tym jej odmiana kundalini, pozwalają na chwilę się zatrzymać. Dają ćwiczącemu okazję do wytchnienia. Zajęcia są doskonałą okazją do odpoczynku, ale także otrzymania zastrzyku energii. Joga daje siłę, ale sama w sobie ogromnej siły czy sprawności nie wymaga. Bez przeszkód może się na nią zapisać każdy zainteresowany.

Droga ku lepszej wersji siebie

W ostatnich latach ludzie dostrzegają zgubny wpływ stresu. Popularny staje się jednocześnie rozwój duchowy. Joga kundalini idealnie natomiast nadaje się do tego, by napięcie niwelować, a jednocześnie skupić się na wszechstronnym rozwoju swojej osoby. Dzięki jodze kundalini można w tym samym czasie pracować nad wzmocnieniem sił fizycznych, ale przy okazji także zajrzeć w siebie. Praca z oddechem uwalnia od napięcia, jak również pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Joga kundalini to sposób na powrót do korzeni człowieczeństwa i  stworzenie jednostki silnej duchem, umysłem i ciałem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *